Відійшов до Господа Митрополит Черкаський і Канівський Софроній

Інформацію про це поширено на офіційному сайті черкаської єпархії УПЦ МП.

Зокрема, повідомляється наступне:

“З глибокою скорботою і сумом сповіщаємо, що 22 червня о 23:08 на 81-му році життя після тривалої і виснажливої хвороби відійшов до Господа митрополит Черкаський і Канівський Софроній – видатний архіпастир землі Черкаської, храмобудівничий, невтомний трудар на ниві Божій.”

Дивіться також: У ЧЕРКАСАХ ПОПРОЩАЛИСЯ З МИТРОПОЛИТОМ СОФРОНІЄМ (ФОТО, ВІДЕО)

Владика Софроній, беззаперечно є видатною постаттю не лише для Черкащини. Він будував храми, докладав чимало зусиль задля відродження православної церкви наприкінці радянської доби. Займався відновленням світлої пам’яті жертв тоталітарного режиму.

Попри те, що Софроній формально входив до складу Московського патріархату, робив контраверсійні заяви, що суперечили офіційній політичній доктрині Москви.

В 2018 році він намагався покинути Московський патріархат, але до ПЦУ так і не пристав.

У інтерв’ю виданню Главком Софроній зазначив, що він вже не є кліриком Московського патріархату, адже не згадує під час служби патріарха Кирила, але і не входить до складу ПЦУ, пише «Новое Время».

«Я ні туди і ні сюди…У незалежної держави повинна бути незалежна церква. А виходить так, що ніби ми і незалежна держава, а ліземо у тенета до греків. А яка різниця, Константинополь чи Москва? Я би вам сказав зараз, що слід далі робити, якби я у руках тримав Томос, знав, про що там написано. Тож дочекаймося», – сказав Софроній.

На думку митрополита Софронія, помісна церква повністю залежна від греків.

«Я – людина вільна, не хочу бути васально залежним від греків. Це не автокефалія. Їхній статут говорить про те, що у нас в Україні утворилася грецька церква», – вважає він.

Додамо, що митрополита Софронія очікували на Об’єднавчому соборі в якості делегата УПЦ МП, але він так і не приїхав до Києва. Офіційна причина – за станом здоров’я.

Пам’ять про Митрополита Софронія закарбована в збудованих ним величних церковних спорудах – храмах в Борисполі та Черкасах, недобудованій гігантській дзвіниці в вигляді голубу.