авіафестиваль у Ротмистрівці

Всеукраїнський фестиваль малої авіації відбувся на Смілянщині

Всеукраїнський фестиваль малої авіації під назвою «ЯСЛА» цими вихідними відбувся вже вдруге на колишньому летовищі поблизу села Ротмістрівка, що на Смілянщині. Тисячі людей приїхали подивитись виставку літальних апаратів та їх роботу в дії.

Кожен бажаючий також міг піднятися в небо. Організатори шоу подбали і про це. Можливість політати була лише на сертифікованих літальних апаратах, пілоти яких прибули підтримати своїх колег аматорів.

Видовище у небі розпочали демонстраційними польотами малої авіації.

Залізні птахи на очах у захопленої публіки виконали по кілька фігур у блакитному просторі. Поспостерігати за яскравим дійством зібралося біля злітно-посадкової смуги кілька сотень людей. На авіафест у Ротмістрівку приїхали глядачі не лише з Черкаської області, а й з усієї України. Всеукраїнський фестиваль малої авіації «ЯСЛА» стане справжньою родзинкою нашого краю, переконаний очільник Черкащини роман Боднар.

Для Ротмістрівської громади – це дійсно велика подія, додає голова ОТГ Володимир Ховайба. Твердить, як керівник зробив багато для того, щоб цей аеродром зберегти за призначенням.
Організаторів Всеукраїнського авіафесту дуже надихає така увага до заходу і з боку учасників, і з боку гостей. Щоправда визнають, цьогоріч все організовувати було важче через карантин.

Пан Володимир не просто так присвятив своє життя аматорській авіації. Він є вже продовжувачем династії авіалюбителів.

Розробники саморобних літальних апаратів – це люди ентузіасти, закохані у свою справу. Деякі з них вже присвятили своєму «дітищу» більшу частину свого життя. На «ЯСЛА-2020» завітав і український літакобудівельник, один із визначних авіаконтсрукторів надлегких літаків в Україні.

Під час такого авіафесту не лише розважаються глядачі, а, в першу чергу, спілкуються між собою авіалюбителі: діляться досвідом, купують необхідні запчастини, згуртовуються у певні спільноти та федерації. Цих ентузіастів приїздять підтримувати і представники інших служб чи аматорських течій.
Свій шлях від важкопораненого ветерана до атлета пройшов черкащанин Сергій Прядка. Він учасник спортивних змагань Invictus Games. А зараз він популяризує вітрильний спорт серед молоді. Тож на «ЯСЛА» приїхав підтримати таких самих початківців.

Суботнього дня на Ротмістрівському аеродромі гуло як у вулику. Дорогу до місця проведення фесту можна було легко знайти за безкінечною вервечкою автівок, що рухалась у цьому напрямку. Головними дійовими особами, звичайно ж, були авіавироби. І дорослі , і малі наробили тисячі фото із різними літальними апаратами.

На летовищі панувала радісна і драйвова атмосфера. Гості свята тільки і встигали дивитись на шоу в небі та на розваги на землі. Крім авіафесту тут також відбувся турнір з армреслінгу на приз від пілота, Чемпіона Світу з рукоборства, Вiце-президента Європейської Федерації Армрестлінгу, засновника та менеджера Кубку Світу з армрестлінгу «Золотий тур» Ігоря Мазуренка. Також впродовж фестивалю було передбачено чимало розваг для дітей і дорослих. На «ЯСЛА-2020» приїздили гості з усієї України. Це стало найкращою подякою і визнанням для організаторів-ентузіастів Всеукраїнського фестивалю малої авіації. Всі переконані – такий фест стане традиційним на Черкащині.