Хлюпнув бензин та черкнув запальничкою: смілянина засудили за вбивство з особливою жорстокістю

Під час сварки зі своєю співмешканкою через ревнощі чоловік облив її бензином та підпалив, в результаті чого потерпіла отримала 80% опіків тіла, від яких через три дні померла у лікарні. Трагедія сталася у березні 2017 року в одному з приватних домоволодінь Сміли.

В суді першої інстанції під час розгляду справи чоловік пояснив, що між ним зі співмешканкою почалася сварка, під час якої він хлюпнув на ноги жінці бензин та декілька разів черкнув запальничкою, а оскільки на ній був одяг із поліестеру, то вогонь швидко розповсюдився по всьому тілу. Злякавшись, він самостійно намагався руками загасити полум’я.

Очевидицею трагедії стала сусідка, яка побачила людину, що горить зі свого вікна. Коли прибігла до будинку, то виявилося, що двері були зачиненими, а за ними чулися крики. Потім з дому вибігли обвинувачений та потерпіла, яка мала значні опіки. Чоловік кричав, що необхідно викликати швидку. Зателефонувавши у швидку, сусідка за порадою лікаря обливала обгорілу жінку водою. Кран в будинку був зірваний, тому воду мусила набирати з колодязя. За свідченням очевидиці, чоловік був п’яним. Свій вчинок пояснив так: мовляв, жінка добалакалась і він її підпалив, а коли згадав про двох дітей, то почав гасити і зривати з неї одяг. 

Під час допиту, мати та дочка померлої жінки розказали, що чоловік часто зловживав алкогольними напоями. Будучи напідпитку, бив померлу, погрожував вбивством, раніше підпалював двері в її будинку, кидав запалений папір у вікна.

Вироком Соснівського районного суду м.Черкаси чоловіка засуджено до 14 років позбавлення волі, а також ухвалено стягнути з нього матеріальну та моральну шкоду по 500 тис. грн. на користь матері та дочки померлої жінки, які проходили у справі як потерпілі.

У своїх апеляційних скаргах до Черкаського апеляційного суду обвинувачений та його захисник намагалися довести, що наміру вбивати не було, а хотів лише налякати. Просили суд перекваліфікувати інкримінованому йому статтю та засудити його не за вбивство з особливою жорстокістю (п.4 ч.2 ст. 115 КК України), а за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть потерпілої (ст. 121 КК України). На підтвердження звертали увагу,  що чоловік намагався загасити палаюче тіло жінки, у зв’язку з чим отримав опіки рук та перебував у лікарні.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів Черкаського апеляційного суду дійшла висновку про правильність кваліфікації злочину судом першої інстанції.

Обвинувачений усвідомлював, що завдає потерпілій особливих фізичних, психічних та моральних страждань. Жінка в момент підпалу та протягом трьох днів до самої смерті відчувала надмірні фізичні, психологічні страждання, що свідчить про особливу жорстокість та наявність такої кваліфікуючої ознаки злочину, як вчинення умисного вбивства з особливою жорстокістю.

Підстав для пом`якшення призначеного покарання колегією суддів в ході апеляційного перегляду оскаржуваного судового рішення не встановлено.

Вирок Соснівського районного суду м. Черкаси від 06 травня 2020 року залишено без змін, а апеляційні скарги обвинуваченого та його захисника – без задоволення.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня проголошення, а засудженим, який тримається під вартою, – в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.  

За повідомленням прес-служби суду