Україну засипле снігом: Укргідрометцентр дав прогноз на грудень

Погода в грудні 2020 року коливатиметься від 3° морозу до 2° тепла. Синоптики обіцяють, що місячна кількість опадів очікується 32-82 мм, на Закарпатті та в горах Криму до 108-132 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

За даними синоптиків, зазвичай в грудні на більшій частині території України утворюється сніговий покрив, лише на крайньому півдні він встановлюється не щороку.

У грудні вірогідні сильний вітер, хуртовини, налипання мокрого снігу, під час відлиг – тумани і ожеледь, – припускають синоптики.

Згідно багаторічними спостереженнями за попередні роки, абсолютний максимум температури повітря в грудні становить 10-18 градусів тепла, в південній частині та на Прикарпатті місцями 19-20 градусів, в Криму до 25 градусів. Абсолютний мінімум – 21-37 градусів морозу, в південних областях 17-28 градусів морозу.

Середньомісячна кількість опадів становить 33-67 мм, на Закарпатті та місцями в гірських районах 62-142 мм.

Наразі синоптики прогнозують, що тепла погода в Україні протримається ще близько тижня, а ось перші морози очікуються в кінці листопада. Тим часом, існують прогнози, що зима в Європі (січень-лютий 2021) буде найхолоднішою за останні 30 років.

джерело