У Смілі розпочали роботу щодо контролю за законністю продажу ялинок

Цикл новорічно-різдвяних свят стартував, а відповідно і розгорнулась торгівля зеленими насадженнями. А саме ялинками та соснами, що є незмінним атрибутом зимових святкувань. Цей процес не повинен відбуватись хаотично, адже є відповідні норми і правила для здійснення такої торгівлі.

Тож відповідні служби Сміли розпочали роботу щодо контролю за законністю продажу зелених красунь. Представник відділу торгівлі, екологічної інспекції та поліції вийшли на спільну перевірку місць, де здійснюється торгівля хвойними деревами.

Поки що комісія здійснила перевірку з профілактичною метою. Підприємців, які б здійснювали торгівлю без належних документів, зокрема біля центрального ринку, не виявили. Тих же, хто не є підприємцем, а прагне торгувати виробами з хвої чи гілочками цих дерев, наполегливо просили зайти на територію ринку.

Перевірки, рейди у період святкових днів будуть проходити на постійній основі, запевняють працівники поліції. В разі виявлення порушень будуть складатись адміністративні протоколи відповідно до різних статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та винні особи будуть притягнені до відповідальності.

Напередодні комісія також виїжджала до магазину АТБ, що в мікрорайоні Богдана. Там підприємець здійснював торгівлю без дозволів тож на нього був складений протокол. Наступного дня комісія пересвідчилась, що його вже під магазином не було. Проте біля Шевченківського ринку поряд із підприємницею, що оформила офіційний дозвіл на торгівлю хвойними деревами, перевіряючи виявили і порушника.

Чоловік пояснив, що не є фізичною особою підприємцем, а відповідно і не може офіційно взяти дозвіл на торгівлю. Хоча на самі деревці всі документи є. Таку свою відчайдушність пояснює тим, що потрібні гроші. Лікує тяжкохворого близького родича. Та будь-які причини не дають права порушувати законодавство, наголошують перевіряючі.

Попередньо на засіданні виконавчого комітету було прийняте рішення про визначені місця, де дозволяється торгівля ялинкам і соснами. Тож всіх підприємців, що прагнуть реалізовувати новорічні деревця просять звернутись за дозволами у відділ торгівлі.

Тож смілян, які хочуть придбати зелене новорічне деревце закликають це робити лише на цих офіційно затверджених місцях. Тут запевняють представник комісії, у підприємців є дозвільні документи на ялинки, вони мають бирки та перевірені на радіологію.