«Черкасиобленерго» клопоче про припинення свого банкрутства

ПАТ «Черкасиобленерго» подало до Господарського суду Черкаської області клопотання про припинення процедури банкрутства, передає Енергореформа.

Як повідомив глава правління “Черкасиобленерго” Олег Самчук, підставою для подачі клопотання (29 січня ц.р.) стало включення підприємства до списку об’єктів малої приватизації в 2021 році, затвердженого наказом Фонду держмайна України №5 від 6 січня 2021 року.

Як випливає з клопотання, відповідно до ст. 42, 231 Господарського процесуального кодексу України та ст. 90 Кодексу України з питань банкрутства, процедура банкрутства підприємства в такому випадку повинна бути припинена.

За словами Самчука, припинення процесу банкрутства в зв’язку з початком приватизації “Черкасиобленерго” і з одночасним урегулюванням дебіторської заборгованості ПАТ “Азот” в розмірі 1,8 млрд грн дасть можливість прискорити погашення боргів перед ДП “Енергоринок”, що є найбільшим кредитором ЧОЕ (обсяг боргу на сьогодні становить 613 млн грн).

“Сьогодні є попередня домовленість з “Азотом” про щомісячний графік погашення в 14 млн грн на місяць, а з 2023 року – 20 млн грн на місяць. Ці кошти будуть спрямовані на погашення боргу перед генерацією в особі “Енергоринку”, – зазначив Олег Самчук.

Разом з тим він не виключив передачу підприємства від ФДМ Черкаській обласній раді, зазначивши, що та вже ініціює цей процес.

Згідно з озвученими даними, ЧОЕ за результатами діяльності в 2019 році отримало близько 10 млн грн чистого прибутку, що на 23% більше показника попереднього року.

Держава зберігає контроль в “Черкасиобленерго”, однак ФДМ управляє лише 46%, а 25% передано до статутного капіталу державного ПрАТ “Українська енергозберігаюча сервісна компанія” (“УкрЕСКО”).