Депутати проти «підкилимних ігор» навколо ПАТ «Черкасиобленерго»

Захистити інтереси колективу, не допустити рейдерське захоплення компанії, а також добитися припинення процедури банкрутства ПАТ «Черкасиобленерго» — такі питання обговорили під час зустрічі з депутатами Верховної та обласної рад.

З 2004-го року підприємство перебуває в стадії банкрутства, і найбільш «успішні» у цьому плані стали 2015-2017 роки. Зокрема, у 2015 році тодішній менеджмент вивів із підприємства 1 млрд 700 млн грн.

Така компанія, як обленерго, не може бути збитковою, якщо їй не шкодити умисно. Наприклад, 2004-го року тодішнє керівництво навіщось закупило насіння соняшника на суму 47 млн грн при курсі долара 1 грн 80 коп.

Олег Самчук, очоливши підприємство, поставив собі за мету вивести компанію з кризового стану. За його ініціативи в 2017-му порушили низку кримінальних справ за фактами доведення товариства до банкрутства.

На думку Олега Самчука, Фонд держмайна всіляко сприяє поновленню на посаді екскерівниці підприємства Світлани Кузьмінської, яка керувала товариством якраз у 2015-2017 роках.

Нардеп Сергій Нагорняк підтримує позицію голови правління Олега Самчука та трудового колективу товариства і вже піднімав питання про недопущення рейдерського захоплення ПАТ «Черкасиобленерго».

Наразі «Черкасиобленерго» — одне з небагатьох підприємств, де власником контрольного пакету акцій є держава. Сергій Нагорняк вважає, що є якийсь замовник, який хоче купити задешево компанію.

Депутат обласної ради Олександр Коваленко повідомив, що наразі розглядається можливість передати державну частку «Черкасиобленерго» в розмірі 46% у комунальну власність.