Нардеп від Черкащини Антон Яценко звернувся до керівництва країни та очільників правоохоронних органів стосовно знищення річки Гірський Тікич

Таке звернення нардеп опублікував на своїй сторінці у мережі фейсбук.

«Буцький каньйон — це «Маленька Швейцарія» у Черкаській області. Він приваблює туристів своєю первозданною природою, неймовірними краєвидами та скелястими берегами, які розташовані на річці Гірський Тікич.

Дізнався зі ЗМІ, що річку Гірський Тікич, яка пролягає через Буцький каньйон та територію Уманського району, хочуть штучно знищити шляхом її зневоднення.

Це пов’язано з тим, що ТОВ «Кищенці Фрутс» порушує правила користування водоймами.

Підприємство взяло в оренду велике водосховище в селі Вороне і перекрили водозапірні заставки. У результаті цього з 2020 року в річку Гірський Тікич не поступає вода. Також зникла вода у криницях більшості жителів селища Буки.

У найближчих планах підприємства — оренда гідроспоруд у селах Червоний Кут і Нова Гребля. Вода потрібна для задоволення власних потреб.

Фатично такі нахабні дії призведуть до обміління річки, її подальшого знищення та втрати туристичної привабливості Буцького каньйону.

Як народний депутат, я звертаюсь до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Генерального прокурора Ірини Венедіктової, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого, до всіх народних депутатів України, зокрема, до народного депутата-мажоритарника Сергія Нагорняка, голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Скічка, об’єднати зусилля зусилля та не допустити знищення річки Гірський Тікич та в цілому Буцького каньйону як державної комплексної пам’ятки природи місцевого значення.

Окремо звертаюсь до Голови комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка з проханням винести це питання на розгляд Комітету, засідання якого відбудеться найближчим часом.

Ми маємо зберегти Буцький каньйон та річку Гірський Тікич як природне надбання і працювати над тим, щоб комплексно розвивати туризм на Черкащині!»

Наприкінці посту Яценко поставив не дуже офіційне, але дуже правильне запитання:

«P.S. Мова йде про нідерландського інвестора. Цікаво, якби у Нідерландах він знищував річки, яку б міру покарання він отримав?!»

фото