Історичний об’єкт за адресою Байди Вишневецького, 2 занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом внесло об’єкт культурної спадщини «Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)» по вулиці Байди Вишневецького, 2 до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення.

Питання щодо внесення пам’ятки до реєстру перебувало на особистому контролі Міністра культури Олександра Ткаченка. Під час візиту на Черкащину у грудні 2020, Міністр разом з очільницею Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Людмила Фіть обговорили стан справи та намітили подальший план дій. А вже зараз історична будівля внесена до Державного реєстру.

Дивіться також: Громадськість і журналістів не допустили на засідання у головного архітектора Черкас стосовно будівництва по Б.Вишневецького, 2

«Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)» є характерним для періоду к. ХІХ – поч. ХХ століть зразком міської архітектури Черкас. Особняк відрізняється автентичністю форм оригінального цегляного мурування фасадів і має виняткову цінність для збереження успадкованого архітектурного середовища обласного центру. Пам’ятка розташована у межах заповідної території «Черкаські берегові схили» та багатошарової пам’ятки археології — городище «Замкова гора» та культурний шар пізньосередньовічних Черкас. Архітектура цього особняка має містоформуюче значення.

джерело