«Адвокати Коломійця оскаржують практично всі процесуальні рухи прокуратури», – Воротник

Сьогодні відбулося судове засідання у справді щодо побиття черкаського журналіста. Цього разу – в апеляційному суді.

«Адвокати Станіслава Коломійця оскаржують практично всі процесуальні рухи прокуратури, намагаючись використати всі технічні можливості процесуального кодексу, щоб зірвати розслідування. Зараз вони намагаються оскаржити в апеляційному суді рішення суду першої інстанції про вручення підозри звинуваченому. На сьогоднішнє засідання представник прокуратури не з’явився, оскільки процесуальний керівник розслідування перебуває в Києві, і прокуратура звернулася до суду з клопотанням перенести засідання», – розповів після засідання журналістам Валерій Воротник.

Каже, що учора йому вперше за весь період зателефонували з суду і запросили на засідання як потерпілого по справі. До цього жодного разу в суд журналіста не викликали, оскільки розглядалися суто процесуальні моменти, де присутність постраждалого не вимагається законом.

«Враховуючи вимоги підозрюваного та його адвоката розглянути справу негайно, суд викликав мене. Я підтримав позицію прокуратури і ми з адвокатом подали клопотання про ознайомлення зі справою, щоб брати більш активну участь в її розгляді. Суд перенесено на понеділок. Ми ознайомилися зі справою. Моя думка така, що захист Коломійця намагається використати максимально можливості захисту, передбачені новим КПК, і затягти та зірвати за цих умов розслідування з метою уникнення Коломійцем відповідальності. Виходить так, що майже місяць він бігав від слідчих, терміни розслідування були з цих причин подовжені, а тепер він заявляє про порушення своїх прав. Це ніщо інше, як маніпулювання нормами права. Але законодавчо є така можливість і вони її використовують. Слідство на завершальній стадії», – каже Воротник.

За його словами, незабаром Коломійцю та Давидову – особам, що, за словами Воротника, зчинили напад на нього, має бути вручений звинувачувальний акт і справа піде у суд.

«Я вірю в справедливість її розгляду. Але вважаю, що поки ця людина перебуває на посаді з повноваженнями ледь не керівника правоохоронного органу і враховуючи його бек-граунд – він був засуджений свого часу за пограбунок із насильством і отримав осудний вирок з відтермінуванням покарання, та враховуючи інформацію в ЗМІ про те, що він неодноразово чинив насилля та інші протиправні дії вже перебуваючи на посаді керівника управління інспектування міськради, його перебування на цій посаді є суспільно небезпечним. А службове розслідування, яке проводили в Черкаській міськраді з приводу нападу на мене і погрому в редакції «Антени», закінчилося формальними відписками, подальша доля чиновника залежить на 100% від судового вироку», – каже Валерій Воротник.

«Йому інкримінується ч. 2 ст. 345-1 (Умисне заподіяння журналісту) скоєне групою осіб за попереднім зговором. Не думаю, що такий очевидний злочин з такими прозорими і доведеними слідством обставинами залишиться непокараним. Зараз я не публікую матеріали розслідувань по Коломійцю, його діянням в Києві, Черкасах, щоб не отримати звинувачень в тиску на суд. Але, там дуже цікава і шокуюча інформація, в першу чергу для його сьогоднішнього роботодавця», – зазначає журналіст.