вшанували чорнобильців

У Смілі вшанували подвиг чорнобильців в ім’я людства

14 грудня в Україні вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Події, які сталися 35 років тому, і досі залишаються у серці кожного.

Понад півсотні ліквідаторів зібралося сьогодні у Великому залі Смілянського Будинку рад, щоб пригадати ті страшні часи. Повернув спогадами у ті дні фільм «Опромінене мистецтво». Його створив творчий колектив міського Будинку культури.

За свідченнями очевидців, артисти, працівники культури лікували душу тих, хто чужу кров не пролив, а своєї не пошкодував. Зі слова щирої подяки звернувся до усіх присутніх перший заступник міського голови Олександр Лисенко.

Грамоти та медалі «Захисник Вітчизни» були вручені Мирославу Товкачу і Олександру Софієнку, а також посмертно був нагороджений Анатолій Ратушний. Його пам’ять вшанували хвилиною мовчання. У своїй промові голова Смілянської міськрайонної ГО «Чорнобиль» Валерій Демченко висловив декілька пропозицій щодо вшанування смілян, що по праву звуться ліквідаторами.

По всій Україні встановлені пам’ятні знаки, які нагадують усім про події, що сколихнули людство у квітні 1986 року. Такий є і у міському парку культури. Представники влади Сміли разом із ліквідаторами, після завершення офіційної частини, поклали квіти біля цього меморіалу. Всю країну сьогодні об’єднують подвійні почуття: тривоги та скорбота за тими, не дожив до сьогоднішнього дня та радості і надії, що життя продовжується. Дякуємо ліквідаторам.