СБУ на Черкащині викрила розкрадання бюджетних коштів на ремонті смілянських доріг

Служба безпеки України у ході виконання заходів щодо протидії системним загрозам управлінню державою ліквідувала у Черкаській області схему привласнення державних грошей, виділених на реконструкцію доріг місцевого значення.

Протиправна діяльність зловмисників завдала державі збитків у розмірі понад 650 тис грн.

За даними слідства, організував протиправну діяльність керівник однієї з комерційних структур регіону. У 2020 році він уклав договір зі Смілянською міською радою на проведення капітального ремонту місцевих вулиць загальною вартістю понад 1,3 млн грн.

З метою привласнення коштів, зловмисник вносив у звітні документи завідомо неправдиві відомості щодо обсягів та вартості виконаних робіт. Відтак, на основі фіктивних актів виконаних робіт, кошти у повному обсязі були перераховані на рахунки комерсантів.

Однак, з огляду на те, що якість використаних під час «капітального ремонту» матеріалів не відповідала заявленим, на відремонтованих таким чином дорогах невдовзі почали проявлятися ознаки руйнування.

За результатами ініційованої СБУ будівельно-технічної експертизи встановлено, що проведені роботи були виконані неякісно, а дорожнє покриття не відповідає визначеним стандартам. Таким чином зловмисникам вдалося привласнити понад 650 тис грн.

Наразі підряднику повідомлено про підозру за ч.2 ст.366 (службове підроблення) та за ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та причетних до протиправної діяльності осіб.

Заходи із викриття проводило Управління СБУ у Черкаській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Смілянської окружної прокуратури.