Обласною прокуратурою тривалий час забезпечується участь у розгляді господарським судом Черкаської області справи про банкрутство ВАТ «Черкасиобленерго», понад 70% акцій якого прямо та опосередковано належить державі.

У межах вказаної справи судом розглянуто питання про визнання недійсними договорів купівлі-продажу Корсунь-Шевченківської та Стеблівської гідроелектростанцій, які є об’єктами, що мають загальнодержавне значення.

Зазначені гідротехнічні споруди є електростанціями з греблями, які утворюють водосховища та забезпечують водопостачання населенню. Особливий статус таких гідроелектростанцій обумовлює необхідність жорсткого контролю їхньої роботи, що може бути здійснений лише державою, з метою недопущення техногенних катастроф у вигляді затоплених міст, відсутності водопостачання для населення, забруднення питної води тощо.

У судових засіданнях прокурором викладено переконливі позиції щодо незаконності відчуження в приватну власність гідроелектростанцій, які вибули з державної власності за відсутності волі держави, оскільки відповідні рішення про їх відчуження у приватну власність уповноважені державні органи не приймали. За результатами розгляду справи судом надано належну оцінку дослідженим фактам та прийнято рішення про недійсність договорів купівлі-продажу нерухомого майна.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Від editor