Микола Котко, сільський голоа, напав на журналіста Антени

Сільський голова напав на журналіста

Кореспондент телеканалу «Антена» Роман Шовенко постраждав від рук сільського голови Червоної Слободи Миколи Котка та його помічника. Намагання отримати коментар для журналіста закінчилося штурханиною та погрозами з боку владців. За фактом перешкоджання професійній діяльності Романа Шовенка порушено кримінальну справу.

Після закінчення сесійного засідання журналіст звернувся до пана Котка з проханням прокоментувати ситуацію з об’єднанням територіальних громад Черкаського району, зокрема, що стосується листа-погодження від Хуторської сільради про їхнє влиття до червонослобідської громади.

Днями в ефірі телеканалу вийшов матеріал, де прокомуністичний голова Хуторської сільради не знайшов порозуміння з мешканцями села в питанні об’єднання громад і збори висловилися категорично проти цього. Отже, маючі всі підстави думати, що рішення Хуторської громади сфальшоване, Роман вирішив уточнити інформацію у голови Червонослобідської сільради.

Микола Котко не адекватно відреагував на запитання та сказав, що говоритиме лише з журналістами. Посвідчення ТК «Антена», де чітко зазначено професійний статус Романа, не переконало сільського голову. Котко не стримався, почувши питання про незаконне видобування піску на території села, та ледь не зніс з ніг журналіста. Тим часом помічник сільського голови намагався вирвати камеру.

Про інцидент Роман Шовенко поінформував головного редактора ТК «Антена» Валерія Воротника. Він прокоментував ситуацію на своїй сторінці у Фейсбуці:

– Кажуть, Котко звернувся до міліції з заявою, що на нього напав журналіст. Жаль, що мене там не було. Я б особисто не став терпіти такі силові вправи від ушльопка-голови, якого я знаю вже років з 30. Напевне, він мав би привід точно звернутися до міліції після такого хамського поводження зі мною.
Думаю, що тепер ми маємо всі підстави голосно заявити про афери та аферистів, які під себе, під власні бізнес-інтереси намагаються переформатувати Черкаський район. Думаю, що ми звернемося і до Президента України і до депутатів ВР. Ситуація насправді ганебна, – зазначив Валерій.  – На жаль, з черкаських журналістів лише Шовенко намагається докопатися до істини та задокументувати беззаперечні факти фальшування волі громад. Майже всі інші мовчать або відверто обслуговують шахраїв, що прикриваються державницькими інтересами. Але, ми давно звикли до змови мовчання та подвійних стандартів. Маючі власні інформаційні можливості, ми не дуже й переймаємось ситуацією. Але від прокуратури та МВС вимагатимемо порушення кримінальної справи відносно пана Котка за перешкоджання законній діяльності журналіста.

P.S.: В керівництві МВС в Черкаській області пообіцяли прокоментувти інформацію про порушення кримінальної справи. Але по відношенні до кого ведеться слідство? Ми сподіваємось, що саме по статті за перешкоджання діяльності журналіста. Адже факти та відео з камери Романа Шовенко беззаперечно свідчать про перебіг подій.