Кінотеатр «Україна» чекає відвідувачів

500 тис. з міського бюджету спрямували на ремонт даху, тепер на глядачів не йде дощ. 150 тисяч – на водопровідні та каналізаційні мережі.

Наразі кінотеатр потребує забезпечення новим цифровим обладнанням, що коштує 45 тис євро.

Район Річкового вокзалу занепадає

Ще 20 років тому район Річкового вокзалу вважався одним із найпрестижніших у місті Черкаси. Про це ностальгічно згадують місцеві жителі. Нині мікрорайон занепадає – занедбані будинки, розбиті спортивні майданчики, гори сміття та безхатченки на вулицях.  

– У нас жахливі прибудинкові території. Мій чоловік – інвалід, ходить з паличкою і має постійні проблеми з пересуванням. Нормальних дитячих майданчиків нема, біля під᾽їздів дислокуються безхатченки та наркомани, валяються шприци, сміття систематично не вивозять, дерева не обрізають. Люди змушені більше платити за електроенергію, оскільки каштани затіняють вікна і не пропускають природнє світло до квартир, – розповідає жителька мікрорайону Лариса Інокентіївна.

Сусідня Митниця здається мешканцям вулиць Калініна та Волкова – райським куточком. Місцевий депутат чомусь нічого не робить для відбудови підшефного мікрорайону. Тож черкасці плекають надію, що від занепаду їх врятує новий народний обранець.

– Раніше мікрорайон був розташований на березі Дніпра. Молодь постійно збиралася у дворах, проводила спортивні змагання: взимку заливали ковзанку, влітку грали у футбол. Ми завжди пишалися тим, що живемо у цьому районі. Зараз дійшло до того, що мої батьки не можуть вийти на вулицю, оскільки прибудинкова територія зруйнована. Дітям теж ніде гратися – майданчики старі і непридатні. Вулицями страшно ходити – вже біля кожного смітника оселилися безхатченки, які поширюють антисанітарію та відлякують людей. Я дуже хочу змінити цей район, повернути його до колишнього стану, щоб мешканцям було не соромно сказати, де вони живуть, – зазначив голова ГО «Екологічна чиста країна», кандидат в депутати по округу №29 від місцевого осередку ВО «Батьківщина» Вадим Баранцов.

Він ставить у приклад програму «Євродвір», що успішно реалізовується у Вінниці та Сумах. Там на кожен двір міська рада спрямовує 150 тис. грн. За ці кошти на вибір мешканців або ремонтують дахи будинків, або вимощують тротуарною плиткою прибудинкову територію. Кандидати до міської ради від ВО «Батьківщина» планують реалізувати аналогічну програму у Черкасах, аби зробити місто зручнішим та комфортнішим.

 

Черкасами поневіряються безхатченки


Особливо у непримітних районах міста їх стає дедалі більше. Одне з їхніх лігвищ знаходиться прямісінько навпроти дитячого садочку № 39, що біля Річкового вокзалу.

Безхатченко Сергій живе просто неба на вулиці Калініна. Запитаємо у чоловіка, чому він покинув дім та побивається світом.

Владці міської ради викрадають кіоски?

Журналіст телеканалу «Антена» Роман Шовенко намагається розібратися в ситуації, яка сталася навколо МАФів
Підприємець Станіслав Басок стверджує, що його кіоски було «викрадено». «На законних підставах демонтаж можна проводити тільки з рішенням суду». Всі кіоски, що були у власності С.Баска, мали дозвільні документи і погоджені з інженерними службами
Перешкоди підприємцю створювали, бо він на давав хабаря. «Злочин скоїли представники департаменту архітектури та містобудівництва Артур Савін та Олександр Давиденко», – стверджує Станіслав Басок.

Екологічна катастрофа чи банальна задуха?

5 вересня у підвідному каналі до насосної станції біля с.Леськи Черкаського району зафіксували масову загибель риби. Це близько 300 тисяч екземплярів. Збитки, завдані рибному господарству, складають понад 63 млн грн. Днями ГО «АвтоМайдан Черкащини» спільно з журналістами телеканалу «Антена» поспілкувалися з місцевими жителями села Леськи, щоб почути їхнє бачення цієї екологічної катастрофи.
Місцеві жителі зроду не бачили такого. Подібний випадок трапився лише єдиний раз за збігле століття у 1963 році.
Леськівці стверджують, що проводити обстеження водойми повинна водна міліція. Однак, за це відповідає Черкасирибохорона.
Працівники Черкасирибохорони стверджують, що причиною екологічної катастрофи є висока температура води та розвиток синьо-зелених водоростей. Тобто, виникла банальна задуха. Місцеві жителі це підтверджують і говорять про ще одну ймовірну причину цієї трагедії – зниження рівня води.
Задухи можна було б уникнути: поставити сіті і виловити рибу або відкачати воду на 2 насосних станціях. Керівництво Черкасирибохорони такі методи проігнорувало і своєї вини у цій ситуації не вбачає. Про ситуацію вже знають у Держекоінспекції та ДЕРЖРИБАГЕНТСТВІ. Сподіваємося, що такого прикрого випадку більше не повториться, і Черкасирибохорона контролюватиме стан водойм.