Під загрозою банкрутсва водопостачальне підприємство Сміли

Щотижнева нарада з питань житлово-комунального господарства у Смілі 21 серпня розпочалася з повних розпачу і нерозуміння питань керівників комунальних підприємств. Як працювати далі без фінансування і жодних гарантій міської влади? – це головне питання, на яке комунальники жадали отримати відповідь

Дивіться також: «Контингент» вкотре відвідав Смілу

 

Черкаський суд відсторонив Ігоря Волошина від посади

У Придніпровському суді Черкас сьогодні розглядали клопотання місцевої прокуратури, що до відсторонення від виконання службових обов’язків заступника черкаського міського голови Ігоря Волошина. Це стосується справи, яка пов’язана із закупівлею обладнання для спортшколи “Спартак”. Попри те,що обладнання є в наявності, і через лічені дні вже почнуться тренування в новій гімнастичній залі, прокуратурою заведена справа про корупційні дії пов’язані із закупівлею цього спортивного інвентарю

Дивіться також: Міський голова Черкас давав покази у суді

 

«Контингент» вкотре відвідав Смілу

Вже більше десяти років народний аматорський гурт патріотичної пісні «Контингент» виступає у Смілу. Мешканцям міста добре знайома їхня творчість, через яку червоною ниткою проходить тема війни та героїзму солдат. Гурт із міста Лубни популяризує музику, яка проходить крізь душу. Кожна пісня – це маленька історія, що розказує слухачеві про страхіття війни загалом чи окрему особистість

Дивіться також: Черкащан закликають зібрати «ранець доброти» для першокласників

31 жовтня у Києві відбудеться Kyiv Smart City Forum 2018

«Smart city» сьогодні – найбільш прогресивний спосіб розвитку міського простору в усьому світі. Концепція «розумного міста» передбачає використання цифрових технологій, які надають доступ до різноманітних показників в місті. Головний тренд у його розбудові — використання Big Data. Завдяки постійному моніторингу влада ідентифікує проблемні точки, а відтак бачить можливості покращення умов існування в місті та підвищення комфорту життя усіх жителів.

У кожному куточку планети міста інтенсивно розбудовуються і оновлюють свою інфраструктуру. Найяскравіші приклади відновлюваних джерел енергії можна знайти у Відні, Амстердамі, Токіо. Найкраща швидкість інтернету, доступний Wi-Fi у міській інфраструктурі та найвищий рівень безпеки — у Стокгольмі, Нью-Йорку та Лондоні. Найбільш розвинена мережа громадського транспорту та розумні паркувальні зони знаходяться у Парижі та Сан-Франциско. Глобальна мета Києва — стати в один ряд із найбільш технологічно розвиненими містами світу.

Щоб просувати впровадження сучасних smart-технологій в міську інфраструктуру ініціатива Kyiv Smart City вже втретє організовує Kyiv Smart City Forum 2018. Це одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації впровадження інноваційних рішень у мегаполісах. 31 жовтня у КВЦ «Парковий» будуть обговорюватися головні принципи побудови розумного міського середовища, об’єднаємо всіх, хто працює над його розвитком і використовує для цього онлайн-інструменти та інтелектуальні системи.

Цього року форум стане комунікаційною платформою для понад 1000 гостей. Серед них –  представники міських влад, посольств та ЗМІ, лідери думок, експерти з інфраструктури, урбаністи, архітектори, екологи, а також представники бізнесу, громадських організацій та міжнародних фондів. Понад 40 спікерів ділитимуться досвідом впровадження технологій задля розвитку безпечного та комфортного міського простору.

Захід офіційно відкриють голова Київської міської державної адміністрації – Віталій Кличко, та співкоординатори ініціативи Kyiv Smart City Юрій Назаров та Ярослава Бойко. Програма форуму складається з шести секцій та виступів у форматі short talks.

Основна тематика: Smart City, Smart Mobility, Smart Building, електронна демократія та блокчейн-технології, креативна економіка й освіта, екологія та енергоефективність. Для панельних виступів та дискусій запрошені кращі міжнародні та українські експерти, які працюють з тематикою розумних міст:

  • Мохаммед Мезгані – генеральний секретар Міжнародного союзу громадського транспорту з Бельгії,
  • Хеннінг Мейер – старший науковий співробітник лондонської Школи економіки та політичних наук,
  • Марлоус Помп – керівниця Blockchain–проектів в Уряді Нідерландів,
  • Давід Ар’є – засновник та генеральний директор компанії Transfotech Ltd в Ізраїлі та інші.
Більше інформації про Форум можна дізнатися на офіційному сайті Kyiv Smart City Forum 2018

Законодавчі зміни: неплатники аліментів не зможуть вивезти дитину за кордон

Особа, з якою проживає дитина, самостійно приймає рішення про вивіз дитини за кордон за умови боргу з виплати аліментів понад 4 місяці. Якщо дитина є інвалідом, або має тяжке захворювання – строк скорочується до 3-х місяців. Особа отримує у ДВС довідку про заборгованість для пред᾽явлення при перетині кордону. Про це у коментарі «Антені» розповів начальник ГТУЮ в Черкаській обл. Олександр Свіренюк.

Якщо один з батьків справно сплачує аліменти, він має право виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця, але повідомити про це іншого з батьків рекомендованим листом. Якщо добровільну згоду отримати не вдається, дозвіл отримується у судовому порядку.

Дивіться також: неплатникам аліментів будуть непереливки, – управління юстиції в Черкаській області.

Черкащан закликають зібрати «ранець доброти» для першокласників

Черкаська єпархія УПЦ КП третій рік поспіль організовує доброчинну акцію для дітей військовослужбовців, малозабезпечених та переселенців. Бажаючі допомогти малечі зібратися у перший клас можуть приносити ранець та шкільне приладдя до Свято-Троїцького кафедрального собору, що на пагорбі Слави. Подарунки передадуть дітлахам напередодні 1 вересня.

Дивіться також: Черкащан закликають зібрати «ранець доброти» для нужденних школярів.

Міський голова Черкас давав покази у суді

В Придніпровському суді розглядали клопотання прокуратури про відсторонення Ігоря Волошина з посади заступника міського голови. Сам міський голова зазначив,що відсторонення Волошина може мати негативні наслідки для багатьох сфер життєдіяльності міста

Дивіться також: Молодіжне крило ВО “Самопоміч” закликає до співпраці

 

В Черкасах проводять оновлення сміттєвих контейнерів

КП “Черкаська служба чистоти” закупило 150 нових металевих контейнерів для сміття. Нові контейнери встановлюють замість старих пластикових, які вже вичерпали свій термін придатності або пошкоджені. Нові ємкості для твердих побутових відходів придбано за кошти міського бюджету

Дивіться також: У Черкасах невдовзі обиратимуть членів “Молодіжної ради”

Молодіжне крило ВО “Самопоміч” запускає проект “Громадське лобі”

На відміну від інших молодіжних організацій, молодіжне крило політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” має статус не громадської, а політичної організації. Віднедавна активісти молодіжного крила “Об’єднання “Самопоміч” запустили новий проект, який називається Громадське лобі. Автором ідеї та, власне, реалізатором проекту став молодий черкаський юрист Олександр Курявий. “Громадське лобі” стартує вже у вересні, тож “Об’єднання “Самопоміч” запрошує усіх соціальноактивних черкащан долучитися до реалізації цього корисного проекту

Дивіться також: У Черкасах невдовзі обиратимуть членів “Молодіжної ради”

ПАТ “Черкасиобленерго” оприлюднив список найбільших боржників

ПАТ “Черкасиобленерго” просить усіх споживачів своєчасно сплачувати за спожиту електроенергію. В іншому випадку ПАТ “Черкасиобленерго” зобов’язане і буде змушене діяти в межах чинного законодавства та припиняти електропостачання на об’єкти споживачів-боржників.

На 01 серпня 2018 року найбільшу заборгованість за спожиту активну електричну енергію допустили наступні підприємства та організації: