Черкаські лісівники показали, де живуть новорічні ялинки

Напередодні новорічних свят лісівники докладають максимум зусиль для збереження хвойних. Адже, щоб виростити одну сосну необхідно 10-15 років. Нині на території всієї країни та Черкащини, зокрема, проводиться операція «Новорічна ялинка». Вздовж автошляхів можна побачити багаття – там лісівники чатують на браконьєрів.

Цьогоріч лісівники Черкащини готові реалізувати близько 90 тис. ялинок. На кожному придбаному дереві має бути спеціальна бирка або наклейка з штрих-кодом, за яким можна визначити місце його походження. Для збереження зелених насаджень на території області працює близько 60 бригад охорони та застосовуються і новітні технології, зокрема над лісовими масивами літає квадрокоптер, використовуються фотопастки та тепловізори.

Допомагає лісівникам екологічна інспекція. Її керівництво закликає купувати все ж таки штучні ялинки, оскільки хвойні у природньому середовищі виконують надважливу функцію. Якщо вибір упав на живе дерево, то слід купувати його в законний спосіб. Адже за нелегально придбану або самовільно зрубану ялинку доведеться сплатити від 355 до 1607 грн. штрафу, залежно від діаметру стовбура.

На дорогах області вже почали працювати поліцейські патрулі, вони перевіряють транспортні засоби на предмет перевезення крадених ялинок.

З 18 грудня у Черкасах почнуть діяти ялинкові ярмарки.