Народна майстриня і писанкарка Лідія Солодар провела майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок

12 червня у дитячу центральну книгозбірню Сміли завітала відома черкаська народна майстриня і писанкарка, лауреат стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва 2016-го року, переможець Всеукраїнського конкурсу-огляду «Нові імена України» Лідія Солодар.

Пані Лідія також є учасником та переможцем першого всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку. Тож для юних читачів смілянської бібліотеки вона провела майстер-клас з виготовлення перших українських народних іграшок - ляльок-мотанок.

Лідія Солодар працює вчителем у одній з черкаських шкіл та ще є мамою двох дівчаток. Тож досвід спілкування з дитячою аудиторією має чималий. Юним гімназистам вона не лише показала, як правильно створювати вузлові народні ляльки, а й повідала історію виникнення цих народних іграшок, розповіла про особливості українського народного одягу тощо.

Для багатьох школярів це був перший досвід власноруч створення ляльки-мотанки. За порадою пані Лідії, діти їх робили з найкращими думками, помислами та побажаннями. Працювали зосереджено, самостійно створюючи справжні витвори мистецтва. Незважаючи на те, що матеріали у кожного були однакові, ляльки-мотанки в усіх вийшли індивідуальні – з різними характерами, різною поставою та неповторним виглядом.

Майстер-клас Лідії Солодар з виготовлення народних ляльок-мотанок став цікавим, пізнавальним і корисним для кожного. Вдячні працівники бібліотеки та маленькі читачі презентували майстрині квіти. Вона ж у свою чергу зізналася, що приємно вражена зустріччю зі Смілою та смілянами.

На згадку про цей день у юних гімназистів залишаться гарні спогади, спільні фото та, звичайно ж, українські ляльки-мотанки, виготовлені власноруч.

Дивіться також: Відомий мандрівник, фахівець із екстремального виживання Сергій Гордієнко завітав у Смілу

#ANTENNASTUDIO: П’яний заступник прокурора області влаштував скандал після дня народження колеги та погрожував зброєю? Кухарчук оприлюднив відео

Дмитро Кухарчук опублікував вражаюче відео - людина, схожа на заступника прокурора Черкаської Області Ковтуна в нетверезому стані влаштував п'яну істерику біля одного з ресторанів міста після дня народження його колеги. Присутні відібрали у неадекватного прокурора предмет, схожий на зброю. Крім того Дмитро Кухарчук стверджує, що це не поодинокий інцидент за участю правоохоронця - існує відео, на якому людина, схожа на заступника прокурора Черкаської області прилюдно дістає свій статевий орган і намагається надзюрити на дівчат.
Вся ця історія виглядає дуже дивно і лише на перший погляд фантастично. В прокуратурі працюють збочинці і чому керівництво покриває їх витівки?

Микола Булатецький вирішив стати слугою народу

Депутати Черкаської обласної ради намагаються бути в тренді українського політикуму. Так, Микола Булатецький, вочевидь, надихнувшись прикладом президента Зеленського, запропонував створити в Черкаській облраді фракцію "Слуга народу" або ж саморозпуститися.

Дивіться також: Небесні сили незадоволені Черкаською облрадою: під час грози блискавка влучила в купол облради

Небесні сили незадоволені Черкаською облрадою: під час грози блискавка влучила в купол облради

Депутати облради змушені були працювати руками. Блискавка, що влучила в купол Черкаської обласної ради, вивела з ладу систему електронного голосування - саме так пояснив заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, відкриваючи сесію.