Олігархат проти олігархату: українці швидко розчаровуються у Зеленському

Син банкіра і зять олігарха vs маріонетка олігарха, син міністра і зять нардепа… 

Таку конструкцію нав’язують мешканцям 197 виборчого округу. Пропонуючи замість мажорного Голуба не менш мажорного Скічка. Насправді, особисто я не бачу різниці. Другий начебто від “Слуги народу”, але зовсім не розумію, що спільного у нього із Зеленським, крім причетності до шоу-бізнесу.

Перший – за кошт Косюка, адмінресурсу Порошенка та державних субвенцій будує кар’єру. Міняючи погляди і партії відповідно до політичної доцільності.

Не вірю обом. І відчуття, що обидва кандидати – і Скічко, і Голуб – представляють практично одних і тих самих людей. Вони представляють олігархічну Україну.

Поки, крім здогадок та обережних висновків, неможливо чітко визначити – чому саме Скічко отримав округ від Зеленського. Але інформацію про те, що він є фактично дублером Голуба і представляє інтереси все того ж самого Косюка, варто перевірити. Але за великим рахунком, вони однакові. Мажори, хоча Скічко явно має успішний власний шлях, на відміну від кар’єри Голуба, де його ретельно пропихували родичі. І, звісно, більш чисту партійну біографію. Бо Голуб усі ці роки на Черкащині був символом політичної корупції – він ототожнював “договорняки” між двома, на перший погляд, непримиримими політичними силами – БПП і “Батьківщиною”. Зять правої руки Тимошенко Соболєва тривалий час був куратором області від БПП. Успішність кураторства – ОЗУ Торпеди, тісно імплементоване в Черкаську міську раду.

Ні, звісно, Скічку зараз нема чого пред’явити. Але йому і нічим похизуватися. А на тлі інших кадрових призначень в області взагалі проект виглядає політично сумнівним. Якщо ж дійсно виявиться, що команду Скічка в області представляє купа токсичних у політичному плані людей, то висновки для електоральних перспектив справді сумні.

І про інше. На сусідньому 194-му окрузі від команди Зе йде Любов Шпак, яку пов’язують із так званими “прокурорськими”, які в Черкасах афілійовані все з тим самим ОЗУ.

А от постать нового очільника ОДА Шевченка взагалі шокує. Хочеться поставити запитання Президенту Зеленському – хто всі ці люди??? Чому їм надані такі преференції і чому “похєрені” ті, хто дійсно в області проштовхував Зеленського останні півроку?

З огляду на неяскравий бек-граунд новоспеченого “губернатора” і чутки, що він є постаттю, за якою стоять “стовпи” режиму Порошенка Кононенко та Ковальчук, а він сам має тісні дружні і ділові зв’язки з особами, пов’язаними з місцевим ОЗУ Торпеди, самі собою виходять не дуже приємні висновки.

Команда Зе продала Черкащину? (І чи лише Черкащину?) Кому саме – олігархату чи бандві – не має особливого значення. Бабло в черговий раз перемогло добро. Ми всі сподівалися на зміни, оновлення політичних еліт, натомість отримали все те саме, але в оновленій зеленій обгортці.

Завищені очікування відносно команди Зеленського дуже швидко змінюються розчаруванням. Президентські рейтинги швидко знижуються, але біда в тому, що справді нових політичних сил і оновлених принципів політики у нас не виявилося.

Знов несуть гречку та гроші виборцям, а в новому парламенті під новими прапорами будуть засідати всі ті самі ставленики олігархату.

Прикро. Знову мінус 5 років життя країни?

Депутати міськради проголосували за скасування рішення про призначення управителя багатоквартирнх будинків

Проте чиновники назвали це рішення популістичним і таким, що не матиме наслідків.

Згідно з законодаством, протягом 5 днів із моменту ухвалення рішення виконкому про визначення управителя потрібно укласти договори. Якщо депутати вважали, що рішення було незаконним, вони мали в цей період скасувати рішення виконкому. Тоді б у виконкому не було підстав укласти договори. Цього зроблено не було. 838 договорів було укладено, вони є чинними.

Дивіться також: Людмила Бордунос проводить уже шосту зустріч із мешканцями багатоповерхівок, роз’яснюючи, яким чином буде здійснюватись співпраця з новим управителем

Міністр освіти і науки вручила дипломи випускникам Черкаського національного університету

Уперше в новітній історії університету дипломи бакалаврам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вручила Міністр освіти і науки України.

Випуск святкували студенти навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук. Цього року 85 молодих людей отримали дипломи про вищу освіту, із них 6 — із відзнакою.

Дивіться також: Півтори тисячі черкаських випускників попрощалися зі школою

Дивіться також: У Смілянському коледжі харчових технологій відбувся випуск молодших спеціалістів

Працівники ринків прийшли на сесію міськради протестувати проти підвищення вартості оренди землі

Дивіться також: ANTENNASTUDIO: Анатолій Бондаренко розкрив наміри команди БПП в облраді зберегти керівні посади та поділився очікуваннями від нового Президента – гучні кримінальні справи та “посадки” чиновників

Півтори тисячі черкаських випускників попрощалися зі школою

26 червня у школах Черкас відбувся випускний вечір. Цього року одинадцятий клас закінчили 1420 учнів, 34 із них відзначені золотими медалями, ще 28 – срібними. П’ятеро школярів склали ЗНО на максимальні 200 балів.

За традицією випускники пройшли святковою ходою від площі Богдана Хмельницького до Соборного майдану. У доросле життя разом із батьками та вчителями їх проводжали й представники міської влади.

Дивіться також: У Черкасах в розпалі підготовка до шкільного випускного

Замість чагарників – чудова зона відпочинку: у Смілі видозмінили зону відпочинку біля Графського озера

Нещодавно завезений чистий пісок, можливість пограти у футбол, сховатися від пекучого сонця  під встановлені парасольки з очеретяним дахом, волейбольний майданчик, новенькі лавочки… Усе це нині магнітом притягує відпочивальників на узбережжя Графського озера. Ще донедавна тут були суцільні чагарники, аж доки за справу взялися небайдужі. Нині результат перетворень захаращеної території вражає.

25 червня ті, хто прийшов відпочити на узбережжя Графського озера, отримали нагоду насолодитись показовими виступами вихованців студії «Flying Dance». Дівчата виконали акробатичні номери з елементами спортивного танцю на жердині. Любителі традиційного спорту могли ще й споглядати футбольний матч між двома дитячими командами.

Футбольна гра не лише подарувала позитивні емоції глядачам та її учасникам, а й стала своєрідною підготовкою до участі у Чемпіонаті України з пляжного футболу серед дитячих команд, що вже цієї осені, цілком можливо, відбудеться саме у Смілі.

Плани величезні. Тож ще є над чим працювати і до чого прагнути. І якщо ж влада виконає обіцянку і кошти громадського бюджету все ж таки виділять, то сміляни запевняють, знають як їх використати, щоб зробити це місце ще кращим і зручнішим для відпочивальників.

Дивіться також: Рятуючи від літньої спеки, водограй у центрі Сміли дарує місту свіжість та неповторну красу

СЕПАРАТИЗМ ПІДІЙМАЄ ГОЛОВУ

Вже від початку російської збройної агресії та окупації українських територій стало очевидно, що сусідня Росія – це ворог України, а не дружня країна-партнер, як багато хто вважав раніше. Стало зрозуміло, що цей ворог не з’явився раптом нізвідки, а роками системно працював проти України: ставив на ключові посади в Україні своїх агентів впливу, підривав українську економіку, розвалював військо, підпорядковував собі український бізнес та інформаційні канали, сіяв серед українців розбрат. Особливих зусиль Росія докладала до провокуванні в Україні так званого «мовного конфлікту», яким дуже ефективно скористалася.

Свого часу українцям вдалося змобілізуватися й зупинити ворога, метою якого було і є в той чи інший спосіб повністю підкорити Україну. Але, на жаль чимало наших громадян під впливом ворожої пропаганди стали на бік агресора, тією чи іншою мірою підтримують або виправдовують його – це переконливо продемонструвало визначну роль інформаційної політики у питанні національної безпеки. Та, на жаль, ключовий напрям російської інформаційної експансії – мовний – досі залишається дуже популярним у боротьбі на інформаційному фронті.

Для політиків вплив мови на безпеку держави давно є аксіомою. А внаслідок тиску та спекуляцій Росії, тема мови взагалі перетворилася на ефективну ворожу зброю РФ.

Останнім часом путінському режиму не вдалося зламати волю нашого народу й досягти перемог над Україною у будь-якій сфері й російські та проросійські ЗМІ почали чергову «мовну» атаку. Саме тому з’являються публікації, подібні статті «В Киеве наступила «оттепель» – люди без страха говорят на русском», опублікованій 22 червня.

Стаття має за мету розповісти, що в Україні роками проводилося «самоутверждения одной части граждан страны за счет унижения и насилия другой» (російськомовної) й, одночасно, запевнити, що «тем временем жители непризнанных республик получают российские паспорта, чем вызывают шквал негатива в Киеве» та що «Луганск стал гораздо более спокойным, а жители города стали увереннее и не такие затравленные, как даже еще год назад».

А ще автор публікації щодуху намагається переконати, що й «в Києве атмосфера удушливого страха постепенно все-таки уходит». Путінський пропагандист, бажаючи продемонструвати неіснуючу перемогу російської мови й, відповідно, «руського міра» в Україні, з захватом бреше: «Все кассиры, продавцы и другие работники сервиса говорят теперь открыто на русском, даже преамбулы на госязыке не делают» й «уличные музыканты, которые в изобилии по причине безработицы, ходят толпами по метро и вовсе открыто исполняют российскую попсу и поют песни на стихи Есенина». Та навіть: « Одесский горсовет и вовсе планирует отменить языковый закон, который лишает прав русскоязычных граждан Украины. Многие здесь дали уже название этому периоду – «Оттепель».

А на додаток, бажаючи помститись Президентові України, який чітко дотримується позиції «Росія-ворог», псевдожурналіст намагається дошкулити ще й йому: «Владимир Зеленский никакой не волшебник Изумрудного города, а народ Украины потихоньку снимает зеленые очки».

Завдання – виконано. Пропагандистське вкидання зроблено.

Десятки російських та проросійських ЗМІ та телеканалів, сотні інтернет – видань та тисячі тролів ведуть активну антиукраїнську пропаганду. Найбільш активними з них в мережі Інтернет є «news-front.info», «novorosinform.org», «nahnews.org», «ria.ru», «vesti-ukr.com», «vedomosti.com».

Свого часу, як не крути, а нинішня російсько-українська війна розпочалася саме через мову. Це незаперечний факт. Саме мовний фактор Росія використала як головний привід до агресії – пояснивши її потребою захисту російськомовних громадян в Україні. Так, РФ використала саме цей привід, а отже, він був для Росії найбільш зручним та ефективним.

Ще дуже задовго до приходу Путіна до влади Росія почала опікуватися так званим захистом російськомовного населення. Це почалося з з часу розпаду СРСР. Щойно в незалежних державах, які утворилися з радянських республік, почали формувати свою мовну політику, як одразу ж з Кремля посипалися гнівні заяви про буцімто порушення прав російськомовних. У такий спосіб недобита імперія окреслила території, які вважає сферою своїх інтересів і впливу. А захист «мовних» прав колишніх співвітчизників став приводом, аби нахабно втручатися в суверенні справи держав-сусідів, та диктувати їм свою політику. Варто зауважити, що Росія заповзялася захищати все російськомовне населення на території колишнього Союзу.

Тож, Росія проголосила об’єктами свого захисту мільйони людей, які цього не потребували, не просили, а часто-густо взагалі є російськомовними вимушено – просто внаслідок тривалої русифікації.

Нині навіть деякі патріоти України щиро вірять, що мова спілкування взагалі не має значення. Такі думки є не просто хибними, а й надзвичайно шкідливими. Варто пам’ятати, що українська мова – це щит від російської агресії. Тож ті, хто виступає проти українізації, свідомо чи несвідомо сприяють ворогові та шкодять Україні.

Згідно сучасних досліджень, рівень довіри україномовних громадян до російської пропаганди значно менший за середній, а російськомовних – значно більший за середній. Загалом, російськомовні вразливіші до впливу російської пропаганди у 2,5 рази за україномовних. Цей факт пояснює, чому серед україномовних практично нема сепаратистів.

А от рівень підтримки Незалежності України серед україномовних – найвищий. Тим часом російськомовні громадяни – чи не єдина соціальна група, в якій рівень підтримки Незалежності суттєво менший за 50%. Варто нагадати, що опитування проводилося, коли на сході України йшли активні бойові дії й коли рівень патріотизму населення, здавалося б, мав би зашкалювати.

Цікаво, що також саме російськомовні громадяни – це чи не єдина соціальна група, в якій більше ніж половина не вважає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Мова та історична пам’ять – дві взаємопов’язані складові ідентичності. Якщо ідентичність народу розмита, є ризик хибного ототожнення себе з іншим народом. Це рано чи пізно призводить до спалахів сепаратизму всередині країни та зазіхань ззовні.

Тож, між мовою, якою говорить українське населення, та державною безпекою існує чіткий зрозумілий зв’язок. Варто лишень порівняти карту окупованих українських територій з картою поширення в Україні української та російської мови, і переконатися, що окуповані Росією українські території майже збігаються із територіями, на яких найбільш поширена російська мова.

Саме тому кожен громадянин, який не хоче, щоб російські чоботи топтали його землю, має усіляко сприяти поширенню української мови по всій території України й вимагати цього від влади.

Й, якщо громадяни будуть розуміти, що українізація потрібна для їхньої ж безпеки, для інформаційного захисту країни, то вони це сприймуть. А ті, хто не сприймає української мови, ніколи не будуть лояльні й до самої України, адже мова – це її суть.

А от особи, які є провідниками сепаратистських ідей, на замовлення путінської влади розповсюджують ідеї «руського міра», ведуть різного роду антиукраїнську пропаганду та беруть участь у антидержавних акціях, повинні пам’ятати, що існує кримінальна відповідальність за подібну злочинну діяльність. Так, згідно статті 109. «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади» за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, злочинці караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Й публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої. А от якщо ці дії вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Настає для зловмисників й відповідальність за статтею 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

Так, умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

А от дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, — караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

При цьому варто пам’ятати, що антидержавна діяльність має безліч різних проявів й це не завжди тільки участь у заколоті, агресивні антидержавні акції. Іноді у ЗМІ, соціальних мережах деякі громадяни розміщують інформацію відверто антидержавного, сепаратистського характеру, або поширюють чужі антиукраїнські фейки, абсолютно не задумуючись над тим, що вчиняють злочин й настане невідворотна кримінальна відповідальність.

Тож, натрапивши на інформацію, яка викликає сумнів, поставте головні питання: «Кому вигідна подібна інформація?»; «Якими можуть бути наслідки розповсюдження подібної інформації для нашої держави та українців?»; «Чи не порушу я закони України, розповсюджуючи подібну інформацію?». Й усе стане зрозумілим.

Джерело

27-30 червня трохи відпочинемо від спеки, а вже з початку липня високі температури повернуться

27 червня ближче до вечора циклон із Балтики змінить повітряну масу на прохолодну, принесе грози, зливові дощі, місцями шквали 15-20 м/с та град. Атмосферний тиск уже впав на цілих 10 мм. рт.ст, тому метеозалежним і людям похилого віку варто бути готовими до таких різких коливань.

28 червня посилений вітер 15-20 м/с принесе у регіон порцію холодного повітря. На заміну розпеченому і забрудненому шкідливими домішками повітрю на Черкащину прийде прохолодне і чисте повітря з півночі. Денні максимуми не перевищуватимуть 20..23.

29-30 червня Черкащина перебуватиме у тиловій холодній частині атмосферного вихора. Можливий короткочасний дощ, грози. Температура вночі 9..14º, вдень 17..22º.

Спека повернеться вже на початку липня.

#ANTENNASTUDIO: Людмила Бордунос – заступник міського голови Черкас, куратор департаменту ЖКК

В гостях у #ANTENNASTUDIO: Людмила Бордунос – заступник міського голови Черкас, куратор департаменту ЖКК.

Розмова про житлово-комунальну сферу міста, до якої у черкащан, традиційно, багато запитань. Реформа житлово-комунального господарства, особливості співпраці мешканців багатоповерхівок з управляючими компаніями, підвищення ціни на вивіз сміття.

Дивіться також: #ANTENNASTUDIO: Бондаренко: хотілося б займатися не політикою, а водою, теплом, дорогами

Нічний тариф на електроенергію для населення продовжує діяти після 1 липня 2019 року

Тарифи на електроенергію для побутових споживачів (населення), диференційовані за періодами часу, продовжують діяти після 1 липня 2019 року. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на своєму офіційному сайті.

Пунктом 2.3 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 23.04.2012 № 498, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 599/20912 (Порядок), визначено, що за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:

За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
– 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
– повний тариф у інші години доби.

За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
– 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
– повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
– 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

Відпуск електричної енергії населенню проводиться за тарифами, встановленими постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.03.2015 за № 231/26676.