Постане перед судом директор кооперативу, який обвинувачується в самовільному зайнятті земельної ділянки та незаконному будівництві котеджного містечка в мікрорайоні «Дахнівка»

Зважаючи на актуальність питання захисту інтересів держави, порушених внаслідок протиправного використання земель в мікрорайоні «Дахнівка», Черкаською місцевою прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в Черкаській області проведено комплекс заходів, завдяки яким завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом самовільного будівництва котеджного містечка в період з травня 2018 року до лютого 2019 року, на земельній ділянці площею 1,9 га, розташованій по вул. Сержанта Волкова у м. Черкаси, яка знаходилася на землях комунальної власності Черкаської міської ради.

Наразі процесуальним прокурором погоджено обвинувальний акт стосовно директора житлово-будівельного кооперативу за ч. 3 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) КК України, який скеровано до Соснівського районного суду м.Черкаси для розгляду по суті.

Слідство вважає, що обвинувачений надав до Черкаської міської ради завідомо підроблений документ, а саме технічний паспорт на земельну ділянку, розташовану за вказаною вище адресою, з метою незаконного укладення договору оренди земельної ділянки в мікрорайоні «Дахнівка».

У подальшому, під час розгляду у Господарському суді Черкаської області позовної заяви Черкаської місцевої прокуратури щодо скасування запису про державну реєстрацію права власності на незавершене будівництво об’єкта готовністю 18%, директор кооперативу надав завідомо підроблену довідку про знесення незавершеного будівництва об’єкта житлової нерухомості загальною площею 1282 кв. м, що стало підставою для закриття судом провадження у справі.

Згідно висновку експерта розмір заподіяної шкоди внаслідок самовільного будівництва будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці становить близько 300 тисяч гривень.

З метою забезпечення відшкодування збитків, спричинених кримінальними правопорушеннями, прокурором у провадженні в інтересах держави заявлено позов, а також за клопотанням прокуратури судом накладено арешт на майно обвинуваченого.

Пресслужба  прокуратури Черкаської області