Смілянський центр зайнятості продовжує ставити на облік безробітних

За період карантину з 12 березня у СМЦЗ 265 осіб отримали статус безробітного (у лютому було зареєстровано 220 безробітних).

На період встановлення карантину обслуговування громадян у смілянському міськрайонному центрі зайнятості здійснюється дистанційно.

Реєстрація заяв громадян здійснюється у день надходження. Статус безробітного надається у день звернення і допомога призначається одразу.

На сьогодні в базі даних по Смілі і Смілянському району зареєстровано 38 вакансій, які актуальні і в період карантину.

Телефон гарячої лінії Смілянського міськрайонного центру зайнятості – (04733)2-07-15.

Загалом в Україні у березні безробіття в Україні зросло на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

“Рівень безробіття в 2020 році становитиме 9,4%, замість 8,1% прогнозованих раніше”, – зазначили в пресслужбі Державної служби зайнятості.

У Держслужбі зайнятості додали, що під час карантину отримати статус безробітного стало простіше, виплата допомоги з безробіття призначається з першого дня реєстрації.

Для цього достатньо заповнити дві заяви – про надання/оновлення статусу безробітного і про призначення/оновлення допомоги з безробіття. Заяви приймаються дистанційно на електронну пошту центру зайнятості або через скриньку для прийому кореспонденції, розміщену в центрі зайнятості.

Розмір мінімальної допомоги на період карантину підвищили із 650 грн до 1000 грн. Максимальна допомога сягає 1800 грн, зазначили в Держслужбі.