Персонал Черкаського СІЗО не дотримується карантинних заходів – Офіс Омбудсмана

Представники Офісу Омбудсмана здійснили візит до Черкаського слідчого ізолятора з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та прав утримуваних в умовах надзвичайної ситуації. Про це повідомила пресслужба Офісу. 

“Персонал установи не дотримується карантинних заходів, оскільки не забезпечений необхідною кількістю індивідуальних засобів захисту, та змушений купувати їх за власні кошти. СІЗО не може придбати ці засоби, оскільки Держказначейство до цього часу не перерахувало виділені із бюджету кошти на рахунки установи”, – йдеться в повідомленні. 

У відомстві уточнили, що медична частина не повністю підготовлена до роботи на випадок масового надходженні осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, у штаті наявний лише один лікар-інфекціоніст на 0,5 ставки. Відсутнє медичне обладнання для проведення флюорографії. 

“На випадок спалаху інфекції в установі визначено та облаштовано окремі приміщення (6 камер) на 16 ліжко-місць для тимчасової ізоляції та надання медичної допомоги утримуваним з підозрою на коронавірус. Додатково призначено 2-х позаштатних дезінфекторів з числа засуджених. Проте, дезінфекцію у камерах ув’язнені проводять самостійно. Також відсутні графіки почасової обробки приміщень камер, місць загального користування (лазня; збірне відділення тощо)”, – зазначили в пресслужбі. 

Водночас, у зв’язку з припиненням переміщення в’язнів між установами виконання покарань, у СІЗО на день візиту перебувало 2 особи, хворі на туберкульоз, які не отримують належне лікування через неможливість доправлення їх до медичних закладів ДКВС України. Також це призводить до порушення вимог доправлення до місця відбування покарання осіб, вирок щодо яких набрав законної сили. 

Монітори також повідомили, що установа не забезпечена транспортними засобами для перевезення хворих утримуваних осіб. Наявний автомобіль УАЗ зношений і, зі слів адміністрації установи, непридатний для експлуатації з міркувань безпеки. “Не вирішено питання щодо довозу персоналу установи до місця роботи, значна частина якого проживає за межами міста Черкаси. Через це вони змушені добиратися на службу попутнім транспортом, наражаючи себе та в’язнів на небезпеку зараження”, – наголосили в Офісі Омбудсмана.