Пішоходи обов’язково мають носити світловідбивачі

Близько третини ДТП в Україні, у яких були травмовані люди, сталися саме за участю пішоходів. Причини типові: неосвітлені переходи, рух людини узбіччям або перехід дороги у не встановленому місті. Водії банально не бачать пішохода, особливо у темному одязі. Тож вже давно закликають всіх пішоходів забезпечити себе або вже готовим одягом із світловідбивачами, або прикріплювати на свій одяг чи рюкзаки спеціальні флікери.

Це прописано у ПДР України. Зокрема пункт 4.4.: «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.»

А тепер ще й є відповідною постановою Кабінету міністрів зобов’язав кожного пішохода мати флюоресцентні стрічки, наліпки, нашивки, браслети. Метою прийняття акта є підвищення ефективності впливу на дисципліну пішоходів як учасників дорожнього руху, а також покращення рівня безпеки на автошляхах.

Адже саме завдяки світлоповертальним елементам водій може вчасно помітити пішохода, щоб зменшити швидкість чи зупинити авто.