Не виходь на лід! Збережи своє життя!

У Смілі на річці Тясмин рятувальники 12-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Черкаській області відпрацьовували дії щодо реагування на надзвичайні ситуації (небезпечні події) та запобігання загибелі і травмуванню людей на водоймищах в холодну пору року.

За тактичним задумом, в результаті необережного поводження на замерзлій водоймі рибалка пішов під лід та почав тонути, при цьому, не вмів плавати. Постраждалий намагався самостійно вибратись, крига біля нього ламалась.

Рятувальна операція проходила у чіткій відповідності до встановленого алгоритму дій. Прибувши на місце події, рятувальники спільно з комунальною водолазно-рятувальною службою Черкаської обласної ради, працювали одразу у декількох напрямках. За допомогою спеціального обладнання – надувних рятувальних саней, пристрою «Соломинка», мотузки та дерев’яного трапу із крижаної води витягли «постраждалого». На березі передали до рук бригади «медиків».

Такі тренування дають змогу рятувальникам, використовуючи спеціальне обладнання, довести свої дії до автоматизму.

Працівники ДСНС звертаються до всіх громадян із закликом бути обережними, не ризикувати своїм життям! Не виходити на тонкий лід та не пускати на нього своїх дітей без супроводу дорослих. При будь-яких надзвичайних ситуаціях телефонувати за номером 101або 112.