З 13:26 до 15:03 10 червня українці можуть побачити кільцеве сонячне затемнення

Сонячне затемнення розпочнеться о 13:26:07 за київським часом, максимальної фази кільцеве сонячне затемнення досягне 14:15:27 і закінчиться о 15:03:29.

За інформацією Черкаського обласного гідрометцентру, хоча й частково, але затемнення можна буде побачити майже по всій території України, окрім деяких південних регіонів. Українці зможуть побачити близько 5% від загального затемнення.

Сонце «заховається» за Місяцем і для деяких частин планети на короткий період потік сонячного світла буде обмежений. Коли Земля, Місяць і Сонце вишикуються в один ряд, зірка виявиться перекритою так, що видно буде лише зовнішнє «вогняне кільце».

Затемнення унікальне тим, що його можна буде побачити на Північному полюсі, це єдине кільцеподібне затемнення, що проходить через дану точку, у 21 столітті.

Як повідомляє BBC News Україна, спостерігатимуть це астрономічне явище східна частина Сполучених Штатів, північна Аляска, велика частина Канади, Гренландії, а також частково Європа та Азія.

Не кожне затемнення може бути повним. Орбіта Місяця навколо Землі не ідеально кругла; відстань супутника від планети варіюється від 356 500 км до 406 700 км.

Через цю різницю видимий розмір Місяця на небі змінюється приблизно на 13%.

Якщо Місяць закриває Сонце на ближньому боці своєї орбіти, то він повністю блокує його (повне затемнення). Але якщо Місяць закриває Сонце на зворотному боці своєї орбіти, як сьогодні, то він не закриє повністю сонячний диск – і буде видно “вогняне кільце” або кільце сонячного світла.

Науковці радять не намагатись дивитися на Сонце неозброєним оком. Це може завдати серйозної шкоди зору. Робити це можна лише за допомогою спеціальних окулярів.