Смартфони для літніх – реальний крок на шляху до електронного голосування, що може змінити політичний краєвид

Смартфони для літніх? Благодійність? Вірю!

Переконаний, що ми робимо ще один крок на зустріч до електронного голосування на виборах. Навіть здогадуюся, що ця функція незабаром з’явиться у додатку Дія.

Але що насправді це змінить в країні? Все! Перш за все рівні підтримки на виборах основних політичних гравців та, звісно, інформаційні та політичні технології, що охоплюють виборців.Я писав вже неодноразово про тенденцію до зниження явки на виборах. Електронне голосування – лише спосіб охопити процесом тих, хто не хоче це робити “ногами та руками”. Ідейні все одно проігнорують процес. Але ледащих у нас більшість. Тотальна більшість.Надаючи смартфони літнім людям, тим самим автори ідеї просувають доступність процесу участі у виборах. І це безумовно.

Але справжні вигоди отримують “ледарі”.За власним відчуттям (не робив детальний аналіз) докорінно зміниться електоральне поле. Технології збільшать підтримку популістів, що мають доступ до медіа та технократів, які знають, як організувати процес.Скоріш за все це призведе до оновлення політичного краєвиду.Валерій Воротник, журналіт