ТІНІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ У 2021 РОЦІ У РЕЗУЛЬТАТІ “ІНІЦІАТИВ ГЕТЬМАНЦЕВА” ПЕРЕВИЩИЛА БЮДЖЕТ “ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА” – ОФІЦІЙНА СТАТИСТИКА НАЦБАНКУ

65 млрд. Грн. або 1,5% ВВП було знято з рахунків готівкою за минулий рік, покинули межі банківської системи та більше не повернулися до неї. Ось вам один із найяскравіших доказів зростання тінізації економіки внаслідок перманентного тиску на громадян та бізнес «ініціатив Гетьманцева»

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав професор курсу макроекономіки у провідній українській бізнес-школі при Міжнародному інституті менеджменту (МІМ-Київ) Михайло Кухар.

Автор відмічає, що загалом у обігу приблизно 600 млрд готівкових гривень. І ця статика ще означає і те, що КОЖНА готівкова гривня зробила 4+ обороти за рік, щоб досягти обороту з видачі/прийому 2,6 трлн. грн.

Множимо 65 млрд. готівки, що зникли в тінь, на 4 обороти за рік і на 0,41 (41% фіскальний відсоток ВВП) і отримуємо недоотриманих бюджетом понад 100 млрд гривень.
4 мільярди доларів недонадходжень до бюджету – ось ціна невмілої та абсурдної “фіскалізації” ім. Гетьманцева у 2021 році…
Крім позикових коштів – це ЩЕ ОДИН БЮДЖЕТ “ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦЯ”.

А на 2022 рік планується масова установка РРО, додаткове оподаткування городів у селах, таксистів, репетиторів та нянь.
Давай Гетьманцев, пали далі! Підсумовує професор Михайло Кухар.