Оплата проїзду, облік пільговиків, соціальні програми та додаткові бонуси. Усе це — про «Картку черкасця», яку вже почали видавати жителям Черкас.

Що таке «Картка черкасця»?

Це спільний проект Черкаської міської ради, компанії «SMART-TICKET TECHNOLOGY», яка виграла конкурс на справляння плати за транспортні послуги в міському пасажирському транспорті, а також банка-партнера МТБ Банк. Видача «Карток черкасця» — це черговий етап реалізації транспортної реформи у Черкасах. Цьому передувало запровадження електронного квитка у громадському транспорті міста.

«Картка черкасця» — це банківська платіжна карта із NFC-технологією, яка виконує функції засобу валідації та може бути використана для здійснення оплати проїзду.

Нині втілюється перший етап цього масштабного проекту, на якому її власники зможуть користуватися нею як проїзним документом. В програму входить розподіл категорій населення на пільгову (при наявності відповідного документу) та непільгову.

«Картка  черкасця» — важливий і корисний інструмент як для міської влади, так і для громадян. Вона одночасно є проїзним документом, платіжною карткою та матеріальним носієм персональних даних утримувача картки й підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг. Міській владі це дає широкі можливості для збору аналітичних та статистичних даних, які дозволять оптимізувати транспортну систему Черкас», — відзначає міський голова Анатолій Бондаренко.

Фіксація пільговика у транспорті

Для  пільгового проїзду необхідно прикласти «Картку черкасця» з пільговим тарифом до присторою у транспорті, щоб завалідувати свою подорож. Фіксація має бути безпосередньо пластиковою карткою. Термін, з якого має бути обов‘язкова валідація пільговиками, ще не визначений, і це лише перший етап заохочення і  адаптації, коли пільгова категорія пасажирів має звикнути до змін та привчити себе фіксувати подорож у транспорті. Ніяких обмежень в кількості подорожей пільговиками в муніципальному транспорті на даний час немає. Картка діє як розрахункова  як в муніципальному транспорті (наразі це тролейбуси), так і в транспорті  приватних перевізників (де впроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду).

Пільгова категорія населення валідує себе з «нульовим тарифом»  тільки в муніципальному транспорті, в транспорті приватних перевізників картка працює по тарифу перевізника. У всіх випадках при собі пасажир повинен мати відповідний документ, що засвідчує  право на пільгу.

Як можна відслідковувати подорожі?

Установивши додаток «Смарт Сіті» і додавши картку черкасця, можна відслідковувати історію своїх подорожей, і у разі виникнення питань подзвонити на гарячу лінію безпосередньо з транспорту або у будь-який зручний для пасажира час.

«Транспортний функціонал було спроєктовано в «Картку черкасця» з метою підвищення якості надання послуг з перевезення пасажирів, забезпечення належного обліку фактично наданих транспортних послуг міським пасажирським транспортом, економії коштів бюджету та їх ефективного використання при відшкодуванні пільгових перевезень», — наголосив Андрій Сльота, директор з розвитку компанії «SMART-TICKET TECHNOLOGY».

Більше інформації про транспортну картку можна дізнатися за посиланням: https://www.facebook.com/STTcity/.

Використання «Картки черкасця» як платіжної

Оскільки партнером у впровадженні проєкту є МТБ Банк, «Картка черкасця» є ще й платіжною. Нею можна оплатити подорож на валідаторі. Скачавши мобільний додаток банку МТВ 360, можна моніторити будь-які платіжні операції по картці.

При відкритті рахунку картка йде з «нульовим балансом». Клієнт самостійно може поповнити її для власних потреб.

Клієнт сам може вирішити перевести на цю картку можливість нарахування заробітної  плати чи пенсії. Для цього необхідно звернутися у відділення банку для консультації.

Наразі у Черкасах видано близько 2500 «Карток черкасця». На даний час більшу частину з них отримали пільговики.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб картка наповнювалася новими сучасними сервісами та перевагами. Більш того, ми найближчим часом надамо можливість швидко оформлювати картку та взаємодіяти з банківськими сервісами завдяки засобам віддаленої ідентифікації за допомогою Дія та Liveness. Ми дивимося у майбутнє, і цей функціонал прийдеться до вподоби  молоді та більш вимогливій ​​частині жителів міста. Нові технології значно спрощують комунікацію з фінансовими установами і економлять час користувачів банківських послуг», – зауважує Голова правління МТБ Банку Юрій Кралов.

Для зручності жителів міста Черкаси, МТБ Банк планує відкрити нові сучасні відділення у Південно-Західному районі, в районі Хімселища та на Митниці до середини літа цього року.

Переваги і бонуси

Окрім оплати за проїзд та засвідчення пільги на такий проїзд, «Картка черкасця» даватиме власнику низку переваг. Уже в наступному місяці власники картки зможуть отримати 5% кешбеку  у низці торгових мереж («Волошкове поле», Моллі), у мережі аптек МЕДІТ-М, ГАЛА АПТЕКА,  АПТЕКА 03, деяких закладах громадського харчування.

«Наразі робота над наповненням цієї частини картки триває. У подальшому на цю картку також будуть акумулюватися різноманітні соціальні пільги, знижки у муніципальних закладах та приватних сервісах тощо. Цей список буде розширюватися і надалі. Запрошуємо бізнес до цієї взаємовигідної співпраці задля розвитку нашого міста», – зазначає перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Хто може отримати «Картку черкасця» ?

  • Усі громадяни, що зареєстровані у місті Черкаси (в тому числі ті, що мають право на безоплатний проїзд або мають право на оплату часткової вартості проїзду (школярі, студенти, тощо).

Де розташовані точки видачі?

  • Черкаська міська рада – вул. Байди Вишневецького,36.
  • Департамент соціальної політики – бульвар Шевченка, 307.
  • Відділення №1 МТБ Банк – бульвар Шевченка, 224.
  • Центр обслуговування громадян – вул. Благовісна, 170.

Попередньо проводиться запис через електронний носій (в ЦНАП) і складаються списки, для розвантаження черг.

Час роботи точок видачі: пн-пт 8:30-17:30, 0-800-500-255, тех. підтримка транспортної картки: 0675741088.

! Під час повітряної тривоги видача карток припиняється.

Які документи необхідні для оформлення «Картки черкасця»?

– паспорт або документ, який його замінює;

– якщо паспорт нового зразка, то виписка про місце проживання;

– ідентифікаційний номер; 

– документ, який підтверджує статус пільговика (за наявності).

Де можна поповнити картку?

Поповнити картку можна безкоштовно у відділеннях МТБ Банку та у більш ніж 46 000 термінальній мережі партнерів по всій Україні (Sistema, City24, 2Click, Easypay, IBOX).

Від editor