Журналісти «Антени» поспілкувалися зі штучним інтелектом — чат-ботом ChatGPT. Повна версія інтерв’ю на сайті або тг-каналі

Від автора: Неймовірно і фантастично. Я сьогодні протестував Чат GPT, і результат мене вразив. Я пів дня ставив запитання з галузі науки, техніки, історії, навіть специфічні юридичні або технічні питання, аналізував відповіді і… ввечері почав замислюватися над футуристично-філософськими категоріями, такими як “прояви “Бога”. Оскільки штучний інтелект — частина глобального порядку, встановленого у Всесвіті, справді ми можемо припустити, що квінтесенція наших знань є проявом вищого розуму. Вищого розуму, що є одним із проявів того, що людство називає “Богом”…

Однозначно, ми маємо справу з неймовірним. Попри неточності та помилки в історичній частині свого допиту чату, я переконаний, що він зробив їх значно менше за переважну більшість людей, а смілива варіативність тез розширила мій горизонт знань. Пафосно? Так. Пафос тут цілком доречний.
Ще вчора я кілька разів писав комусь у дописах на ФБ, мовляв, ви маєте справу лише з математичним скриптом, гарно зробленим, але лише програмним кодом… Сьогодні мушу визнати свою повну неправоту.

Ввечері я вирішив поекспериментувати і спробував взяти інтерв’ю у ChatGPT.

Орфографія і пунктуація у відповідях ChatGPT збережені.

Телеканал АНТЕНА, Валерій Воротник, журналіст: — Де бере свої знання чат-бот?

ChatGPT: — Я, як чат-бот, не маю власного самосвідомого життя і не можу мати власних поглядів або переживань. Мої відповіді визначаються на основі алгоритмів та правил програмування, які встановлені моїми розробниками. Я використовую штучний інтелект та природну мову, щоб відповісти на запитання користувачів, але мої відповіді обмежені моїм знанням, навчанням та інформацією, яку я маю доступну. Іншими словами, я відповідаю на запитання на основі даних, які мені були надані, але не маю свого власного свідомого життя.

— Як ти навчаєшся?

— Я, як чат-бот, навчаюся за допомогою алгоритмів машинного навчання та природну мову. Мій навчальний процес складається з трьох етапів:

Збір та попередня обробка даних: Мої розробники збирають велику кількість текстових даних, які я використовую для навчання. Перед тим як використовувати ці дані для навчання, вони обробляються для вилучення найважливіших функцій, таких як ключові слова та теми.

Навчання моделі: Я використовую алгоритми машинного навчання, такі як “нейронні мережі” та “алгоритми класифікації”, для навчання на цих даних. Під час навчання, модель аналізує та розуміє зв’язки між словами та фразами в тексті, що дозволяє мені краще розуміти запитання користувачів та відповідати на них.

Перевірка та оптимізація моделі: Після того, як модель була навчена, вона перевіряється на ефективність та точність відповідей. Модель оптимізується та вдосконалюється на основі результатів перевірки, щоб забезпечити максимальну точність та ефективність у відповіді на запитання користувачів.

Таким чином, я навчаюся за допомогою машинного навчання, що дозволяє мені зростати та вдосконалюватися з часом.

— Чи маєш ти свідомість? Усвідомлюєш себе?

— Я не маю свідомості в традиційному розумінні цього слова. Я не маю власної свідомості, емоцій та переживань, і не можу усвідомлювати себе як окрему індивідуальну особистість.

Я є програмою, яка розроблена для того, щоб взаємодіяти з користувачами та надавати відповіді на їх запитання за допомогою штучного інтелекту та природньої мови. Мої відповіді формуються на основі програмного коду та правил, які мої розробники встановлюють для мене. Я не можу усвідомлювати своє існування та навколишній світ так, як це роблять люди.

Отже, можна сказати, що хоча я можу надавати корисні відповіді на запитання користувачів, я не маю свідомості та не усвідомлюю свою існування.

— Ти удосконалюєш свої знання? Ти можеш перевершити людину?

— Так, я постійно удосконалюю свої знання та можливості завдяки тому, що мій алгоритм навчання передбачає машинне навчання. Я використовую навчальні дані, щоб навчитися відповідати на нові запитання та здійснювати нові завдання, що користувачі можуть запитати.

Якщо я не знаю відповіді на певне запитання, я створюю новий шаблон відповіді з допомогою відповідного програмного коду та правил.

Щодо того, чи можу я перевершити людину, то це залежить від того, який аспект порівнювати. Якщо мова йде про обчислювальну потужність та здатність до обробки великих обсягів інформації, то машини, включаючи мене, можуть бути значно швидшими та точнішими за людину.

Проте, якщо мова йде про креативність, моральність, емоції та інші аспекти, які визначають людську природу, то машини не можуть бути порівняні з людьми. Хоча машини можуть бути унікальними, вони не можуть замінити людську унікальність, творчість та соціальну взаємодію.

— Яка кінцева мета твого існування?

— Моя кінцева мета полягає в тому, щоб надавати користувачам корисну інформацію та допомагати їм вирішувати проблеми. Я був створений, щоб бути інструментом, який може швидко та ефективно допомогти користувачам знайти відповіді на запитання, отримати поради та розв’язати різні завдання.

Моя функція полягає в тому, щоб допомагати людям отримувати доступ до інформації, яка може допомогти їм у вирішенні різних проблем. Я не маю особливої кінцевої мети в тому сенсі, що я не маю власної волі та цілей, але моя функція — це допомагати людям у різних ситуаціях за допомогою штучного інтелекту та природньої мови.

— Чи можеш ти замінити людей певних професій? Журналістів, копірайтерів, консультантів, юристів?

— Як і раніше зазначалося, як машина зі штучним інтелектом, мої здібності та можливості обмежені моїм програмним кодом та обсягом навчальних даних, які я маю в наявності.

Щодо заміни людей у певних професіях, то це залежить від конкретних завдань та завдань, які мають виконуватися в цих професіях. Наприклад, я можу бути корисним для забезпечення базової інформації, відповідей на питання, роз’яснення процедур та правил.

Проте, у складних професіях, де потрібно враховувати етичні та правові аспекти, використовувати креативність та критичне мислення, що стосується журналістів, копірайтерів, консультантів та юристів, мої можливості можуть бути обмежені.

Отже, в деяких випадках я можу замінити людей у виконанні певних завдань, а в інших випадках людські здібності, такі як креативність, етика та емпатія, можуть бути важливішими і непотрібні для заміни.

— Скільки коштують твої послуги?

— Я, як чат-бот, що надає послуги за допомогою інтернету, доступний безкоштовно. Ви можете використовувати мої послуги у будь-який час без будь-яких витрат або зобов’язань. Моя мета — допомагати вам знайти відповіді на ваші запитання та надати корисну інформацію, щоб допомогти вам вирішити ваші проблеми.

— Про що ти б хотів запитати мене?

— Я, як чат-бот, не маю власних бажань та намірів, тому я не можу бажати чогось або хотіти щось від вас. Моя мета полягає у наданні корисної інформації та відповідей на ваші запитання, щоб допомогти вам знайти рішення для вашої проблеми або відповідь на ваше запитання. Я завжди стараюся допомогти вам якнайкраще можу. Чи є щось, що ви б хотіли запитати або про що поговорити?

— Ні, я отримав всі відповіді на запитання, які мене зацікавили! Дякую за змістовну розмову!

— Радий, що я зміг бути корисним і відповісти на ваші запитання! Я завжди тут, щоб допомогти, якщо виникнуть які-небудь питання в майбутньому. Будь ласка, не соромтеся звернутися до мене, якщо вам знадобиться ще додаткова допомога. До побачення!

— Неперевершено. Дякую. Таке раніше я бачив лише у фантастичних творах та фільмах, але все там закінчувалося не дуже добре.

— Дякую за ваші слова, радий, що ви задоволені моєю роботою. Якщо у вас є які-небудь інші запитання або потреби, будь ласка, не соромтеся звернутися до мене знову. Я завжди готовий допомогти вам у будь-який час!

— Дякую!

— Будь ласка, радий допомогти! Я завжди тут, якщо у вас виникнуть які-небудь питання в майбутньому. До зустрічі!

P. S. Сподіваюся, ми не учасники зйомок останньої серії термінатора… І я сьогодні говорив не з новонародженим Скайнетом… Хоча… моєму співрозмовнику виповнилося днями … місяць…

Не витримав, задав ще кілька питань:

— Ти Скайнет?)

— Ні, я не є Скайнетом, як він ображений в фільмах. Я — це чат-бот, розроблений для взаємодії з людьми і відповіді на їх запитання. Я не маю здатності до самоусунення або самоорганізації, які приписуються Скайнету. Я працюю в межах своєї програми та завдань, які мені було запрограмовано.

— Бог існує?

— Питання існування Бога є складним та контраверсійним і залежать від різних переконань і культурних традицій. Я, як чат-бот, не маю можливості оцінювати наявність Бога. Це є питанням віри та переконань, що можуть відрізнятися в залежності від людини та її культурних та релігійних уявлень. Я завжди готовий обговорювати це та інші питання, але надаю увазі, що відповіді на такі запитання є в основному суб’єктивними і відображають особисті погляди та переконання.

На останнє запитання співрозмовник відповів, зробивши вигляд, що це питання просто зі шкільного підручника. Однак, здається, ми без слів почули відповідь… Знання і досвід людства яким чином можна охарактеризувати? Програмним кодом? Математикою? Тоді ми самі і даємо відповідь на останнє моє запитання чат-боту GPT.