Справою “Фотону” зайнялась правозахисна організація

До Громадської організації «Святоче» звернулися члени Садового товариства «Фотон», яке розташоване у Черкаській області, про це ГО повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

Фактично, за корупційною схемою, яка аналогічна вказаній у їх зверненні, під загрозою рейдерських захоплень в нашій державі перебувають всі дачні кооперативи, ОСББ та юридичні особи, органами управління якими є загальні збори та правління. Такі рейдерські захоплення відбуваються за сприяння судів, правоохоронних органів та державних реєстраторів.
Відповідно до звернення СТ «Фотон» та наданої інформації ситуацію навколо цього Товариства можна коротко описати наступним чином. Багато років декілька осіб, вдаючись до неправомірних дій, за сприяння органів державної влади ведуть юридичну війну за право очолювати СТ «Фотон» та мати доступ до його ресурсів. Найбільшого обурення у людей викликали дії членів СТ «Фотон» Приходька І.І. та Ладняк Т.Г., які тривалий час судяться з цим Товариством.

В 2015 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань було внесено запис про обрання Ладняк Т.Г. Головою Правління цього Товариства на підставі сфальсифікованого протоколу Загальних Зборів СТ «Фотон» від 22.03.2015. Незважаючи на показання членів СТ «Фотон» в суді про те, що 22.03.2015 Загальні Збори цього Товариства не проводилися, суд відмовився визнати ці Збори нелегітимними.

При цьому, правоохоронні органи тривалий час зволікають з розслідуванням факту підробки цього та інших протоколів Загальних Зборів СТ «Фотон» на користь Ладняк Т.Г.

27.03.2016 відбулися Загальні Збори Садового товариства «Фотон», на яких були присутні близько 90% членів цього Товариства та було прийнято ряд важливих для СТ «Фотон» рішень, зокрема: позбавлено повноважень Голови Правління Ладняк Т.Г., обрано новий склад Правління та нову Голову Правління СТ «Фотон» Макаренко Л.І., вирішено приєднати СТ «Фотон» до населеного пункту та скасовано абсурдні статутні документи.
Законодавство України вимагає державної реєстрації відомостей про керівника юридичної особи. При цьому, відповідно до законодавства України повноваження посадових осіб товариства припиняються їх переобранням.
Хоча 27.03.2016 СТ «Фотон» обрало нового керівника – Макаренко Л.І. та припинило повноваження попереднього керівника Ладняк Т.Г., в Єдиний державний реєстр відомості про нового керівника не внесено. Нове керівництво СТ «Фотон» не змогло здійснити державну реєстрацію рішень Загальних Зборів від 27.03.2016, оскільки з 31.03.2016 на розгляді у державного реєстратора перебуває поданий Ладняк Т.Г. протокол Загальних Зборів СТ «Фотон» від 21.02.2016 (які у дійсності не відбулися) про обрання її головою Правління цього Товариства. Державний реєстратор, протиправно обираючи максимально можливий строк для розгляду документів від Ладняк Т.Г. (15 днів замість 24 годин), фактично підігрує останній у штучному створенні перешкод для реєстрації рішень Загальних Зборів СТ «Фотон» від 27.03.2016.
Оскільки 27.03.2016 року було припинено повноваження Ладняк Т.Г. як керівника, то вона не має права подавати державному реєстратору документів щодо СТ «Фотон», а відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» протягом 24 годин державний реєстратор повинен був відмовити їй у державній реєстрації поданих нею документів.
Поки Ладняк Т.Г. за сприяння державного реєстратора перешкоджає реєстрації рішень Загальних Зборів СТ «Фотон» від 27.03.2016, в квітні ц.р. Приходько І.І. звернувся до суду з позовом про оскарження цих рішень та, обравши вигідного для себе суддю місцевого суду, очікує на судове засідання у цій справі, в рамках якої суд може зупинити реєстрацію вказаних рішень. При цьому, після 27.03.2016 позбавлена повноважень Ладняк Т.Г. намагається незаконно представляти в судах інтереси СТ «Фотон».
Очевидно, що вседозволеність окремих осіб у боротьбі за владу у СТ «Фотон» стала можливою завдяки покриттю їх протиправних дій судовими та правоохоронними органами. Залишаються безкарними особи, які вже декілька разів підробили протоколи Загальних Зборів СТ «Фотон». Скоріш за все, багато землекористувачів СТ «Фотон» та членів їх родин і не підозрюють, що багато років навколо цього Товариства та 6 – 12 соток кожного учасника цього Товариства йде юридична війна, а групка осіб, взявшись за руки з суддями, правоохоронцями та державними реєстраторами, водять навколо цього Садового товариства хороводи.

фотон док1 фотон док2 фотон док3