27 вересня Національна Рада України вирішуватиме, хто отримає ліцензію на цифрове мовлення в області. Антена чи Ільдана (Михайло Калініченко)

Доля ефірної ліцензії на мовлення в цифровому ефірі Черкащини для місцевого мовника буде вирішена на засіданні Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення в Київі, 27 вересня 2018 року об 11.00.
В мільтіплексі МХ-5 виділено лише ОДИН вільний телеканал, який має зайняти один з претендентів. На всі передатчика в області претендують лише дві телекомпанії – “Антена” та “Ільдана”, очолювана колишнім очільником ОДТРК “Рось” Михайлом Калініченком. Цікава деталь – статутний капітал “Ільдани” складає всього… 420 гривень. Засновниками телекомпанії є Михайло Калініченко та екс-нардеп регіонал Петро Душейко.
Антена є фактично громадською телекомпанією. Її засновник – громадська організація, до складу якої входять виключно журналісти.
Більш детальна інформація в нашій презентації телеканалу.

Смілянський водоканал можуть знову відключити від електрики

Водопостачальне підприємство Сміли КП «ВодГео» вкотре отримало кілька попереджень щодо обмеження електропостачання на 26 вересня, 28 вересня та 1 жовтня поточного року. Як наслідок, сміляни можуть залишитися без води.Причина чергового обмеження електроенергії, без якої насоси КП «ВодГео» не працюватимуть, – борг за використану електрику.Станом на 26 вересня водоканал Сміли сплатив лише половину поточних нарахувань за використану електроенергію. Тож загроза відключення зберігається

Дивіться також: В Києві говорили про початок опалювального сезону в Смілі

ОПИТУВАННЯ: Чи відчули мешканці Черкас підвищення цін на продукти харчування?

Черкащина одна з найдорожчих областей України за рівнем росту цін на продукти харчування. Як цьому запобігти та хто у цьому винен? Опитування від журналістів “Антени”

Дивіться також: Нарешті: у центрі Черкас облаштовують тротуари

ЄДИНА НАЦІОНАЛЬНА ЦЕРКВА – ВАЖЛИВИЙ ЕЛЕМЕНТ ІСТИННОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Протягом багатьох років і навіть десятиліть в Україні йшло обговорення щодо необхідності створення єдиної помісної церкви задля остаточного утвердження України як самостійної держави.
Сучасне українське релігійне життя відоме поділом між Київським і Московським патріархатами. Розкол стався ще у 1992 році, адже незалежна держава повинна була мати свою власну церкву. Після цього відбувалися численні спроби об’єднати церкву зсередини, але ідеологічні розбіжності та протиріччя були занадто гострими. Київський патріархат був відомий своєю сильною проукраїнською патріотичною позицією, а Московський став відвертим прихильником ідеології «русского мира».
Останні вересневі події, пов’язані з неухильним наближенням отримання українським Православ’ям від Константинополя Томосу на автокефалію, мають гостре відображення на світовій релігійній арені. Двуголова гідра сичить та плюється «Руським міром». Як так? Як можна РПЦ допустити вихід України з-під вікового релігійного гніту? Як сталось, що Московія спромоглась серед 15 Помісних Церков світу налаштувати протии українського Томосу лише Сербію? Чому Константинополь не пішов на «здєлку»? Летить шкереберть шовіністична псевдо велич «Третього Риму», летить в тартар грандіозний задум вийти на першу роль у світовому Православ’ї.
І ось останній крок Гундяєва. Відповідь РПЦ на делегацію в Україну константинопольських екзархів, що означає фактичну підготовку до отримання Томосу, вихід на кінцевий етап утворення Помісної Православної Церкви в Україні. На позачерговому Синоді РПЦ 14 вересня прийнято рішення, яке за своєю нахабністю та неканонічністю не має аналогів. Московія постановила відмовитись від поминання Вселенського патріарха Варфоломія, заборонити єпископам співслужити з Константинополем, вийти з усіх релігійних інституцій, органів та комісій, де головує Константинопольський патріархат. Якщо останній пункт ще можна частково пояснити в політичному плані – як своєрідну «дипломатичну» відповідь Москви на погромне для неї отримання Україною з рук Фанару канонічної незалежності, до два перші виходять за всілякі канонічні межі і фактично є першим етапом безпідставного розірвання євхаристійного спілкування рядової Помісної Церкви – РПЦ з Вселенським патріархатом, Першим серед рівних у світовому Православ’ї (за церковними канонами, розрив євхаристійного спілкування, не поминання за літургією Вселенського патріарха, який стоїть на першому місці у Диптиху можливий лише за умови впадання Константинополя у єресь – порушення догматичних постулатів православної віри, або подібні значимі порушення, і рішення щодо такого розриву повинне бути узгоджено соборно з іншими Помісними церквами).
Тобто, патріарх Московський Кирил Гундяєв, який до цього часу аргументував релігійну експансію РПЦ в Україні «канонічними підставами» та «збереженням братського православного народу від подальшого розколу» тепер сам ініціативно впадає у розкол, наплювавши з висот Кремля на церковні канони та тягнучи у «велику схизму» не тільки РПЦ, але і інші підконтрольні Москві Помісні церкви та російські екзархати – Сербію, Білорусію.
А як же «благодатність», «канонічність», якими так любить блефувати РПЦ? Адже їх автоматично не стане після розриву євхаристійного спілкування з Матір’ю – Церквою Константинополем, від якої РПЦ історично через Київську Митрополію має апостольське приємство – святе святих віри православної? Ось і скинула путінсько-гундяєвська гідра РПЦ овечу шкуру, оскаливши вовчі зуби. Плювати хотіла Москва на канонічність, на соборність, цілісність та повноту Православ’я. Заради власної вигоди вона готова і в розкол піти, і благодатного апостольського приємства лишитись.
Шкода віруючих Московського Патріархату, які потраплять у цю пастку, наслідки якої можуть бути незворотніми…
Сьогодні гундяєвська МПЦ може скільки завгодно розмахувати кулаками у бік Константинополя у безсилій злобі. Процес створення Української Помісної Церкви незворотний. Жахливо лише те, що у своїй агресивній бісівській жадібності московські попи ладні вкрасти й вивезти з церков та монастирів раритети, адже деякі з них мають величезну історичну цінність. Готові гундяєвські прибічники й пролити кров вірян. Отаке воно, справжнє обличчя МПЦ.
Єдина помісна православна церква – це духовна основа, яка може стати ще одним потужним поштовхом для становлення нашої держави. Й зараз усі українці, у тому числі мешканці Черкащини, мусять молитися за те, щоб така церква стала джерелом єднання та миру, але й консолідуватися в питанні протидії деструктивній діяльності РПЦ у напрямку розпалювання міжконфесійної ворожнечі та намаганням позбавити українське православ’я національних та культурних цінностей шляхом вивезення їх в Росію. У разі виявлення таких фактів необхідно інформувати компетентні органи.

Підбирав ключі й «виносив» будинки: у Черкасах затримали крадія-серійника

Чоловік проникав у будинки шляхом підбору ключів. Йому оголошено про підозру та обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває досудове розслідування відносно низки інших правопорушень.

До Черкаського відділу поліції надійшла низка повідомлень від мешканців міста, які проживають в приватних будинках,  про крадіжки з домоволодінь. Потерпілі розповіли, що невідома особа проникала у їх помешкання шляхом підбору ключа до замка вхідних дверей. Зловмисник викрадав гроші, золоті прикраси, телефони, оргтехніку та комп’ютерну техніку.

Аналізуючи матеріли кримінальних проваджень поліцейські прийшли до висновку, що ряд крадіжок були вчиненні однією і тією самою особою, адже були схожі між собою за часом та «почерком». Проведеними оперативно-розшуковими заходами оперативники встановили, особу крадія.  Ним виявився раніше судимий за аналогічні злочини  42-річний житель Черкас. Поліцейські затримали його за місцем проживання.  В його квартирі виявлено частину викраденого у потерпілих майна. Чоловік зізнався у вчиненому, розповів, що вчиняв крадіжки в світлу пору доби, коли господарі будинків були на роботі. Знаходив на території домоволодінь хованки, де господарі залишали ключі, відчиняв ними двері та викрадав речі, які мали цінність. Викрадене здавав у ломбарди міста, а кошти витрачав на власні потреби. В розмові з правоохоронцями чоловік розповідає про свою причетність до 8 крадіжок з домоволодінь.

Речові дози вилучено частково. По даному факту Черкаським відділом поліції чоловіку оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  частиною 3 статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді  позбавленням волі на строк до шести років. Триває досудове розслідування відносно низки інших правопорушень.

Дивіться також: У Черкасах затримали серійного крадія.

 

Нарешті: у центрі Черкас облаштовують тротуари

Ремонтні роботи за результатами відкритих торгів виконує товариство «Колтех-Транс». Тротуарну плитку укладають з обох боків по бульвару Шевченка між вул. Небесної Сотні та Припортовою, – повідомляє прес-служба Черкаської міськради.  Підрядник запевнив, що всі необхідні роботи буде проведено до кінця цього року. Черкащан просять поставитись із розумінням до тимчасових незручностей.

Дивіться також: У Черкасах затримали серійного крадія.

 

В Києві говорили про початок опалювального сезону в Смілі

На вчорашній нараді в Міністерстві регіонального розвитку обговорили міста Укарїни,які мають проблеми з початком опалювального сезону. Наразі не відомо, яким чином міська влада Сміли вирішить проблеми із заборгованістю за спожитий природній газ перед НАК “Нафтогаз України” та перед ПАТ “Черкасигаз”

Дивіться також: Відбулася прем’єра «Байки Сміла»