Ремонт черкаського мосту, чи спланований колапс?

Щойно відбувся брифінг обласної влади, дорожників та поліції, де розповіли про деталі перекриття черкаського мосту через Дніпро у зв᾽язку з проведенням ремонтних робіт. Раніше повідомлялося, що на час ремонту увесь транспорт пропускатимуть погодинно. Наразі стало відомо, що переправу закриють повністю для приватного та комерційного транспорту. На в᾽їзді і виїзді на міст поліцейські екіпажі направлятимуть водіїв їхати в об᾽їзд.

Крім додаткових потягів у денний час, що є досить нелогічно обласна влада домовилась із перевізниками про збільшення кількості автобусів по 4 оборотних рейси у кожному проміжку. Сьогодні у Золотоніському напрямку курсує 28 маршрутних автобуси. Владці стверджують, що негайний ремонт мосту – це невідкладний захід у зв᾽язку зі зношеністю та аварійністю конструкцій, які експлуатуються понад півстоліття. Натомість черкащани шоковані фактичною блокадою обласного центру, адже сюди з лівого берега щоденно їдуть на роботу та на навчання сотні черкащан. Через міст постачається більшість продуктів до магазинів, ліків до аптек та медзакладів, автомобільного пального тощо. Збій цього процесу може спровокувати гуманітарну катастрофу.

Окрім двох додаткових дизелів у денний час та кількох маршрутівок обласна влада не запропонувала черкащанам жодного альтернативного варіанту переправи, наприклад паромного, мотивуючи це відсутністю місць для швартування в межах міста.

Тому серед черкащан наростає хвиля громадської непокори. Мовляв, влада, не виконує вимоги Конституції України, ігнорує інтереси людей, які проживають і працюють на різних берегах Дніпра і опиняються у статусі тимчасово переміщених осіб. До того ж, про обмеження руху на таких стратегічних об᾽єктах, як черкаський міст, мають повідомляти заздалегідь, а не за 3 дні. Наразі на місці немає відповідних дорожніх знаків та вказівників, окрім однієї таблички збоку Черкас. У зв᾽язку з цим в мережі пропонують вдаватися до акцій прямої дії, зокрема перекривати трасу Київ-Харків.

До того ж, як з᾽ясувалося виконавець робіт на мосту – фірма із донецьким корінням. Виникає питання: чи така вимоги виконавця не є часом спланованою диверсією задля розгойдування суспільно-політичної ситуації в центральному регіоні України, створення штучної кризи та провокування акцій протесту.

Незабаром: ремонт черкаської греблі, або як перетнути Дніпро.