На Черкащині лише 29% дітей щеплені від невиліковного поліомієліту. Лікарі закликають надолужити пропущені щеплення

Моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу ГПВ триває. Епідеміологічне розслідування та своєчасність обстеження випадків складає 100%. Лабораторії отримані зразки заморожують для подальшого збереження. У кожній області продовжують вакцинувати.

Станом на 11 березня 2022 року, захист отримали 51 345 дітей віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). З них 26 194 отримали 1 дозу (29%) та 25 151 отримали другу дозу (45%). Деякі регіони розпочали кампанію в січні.

Найвищі показники охоплення в таких областях:
Дніпропетровській (100%),
Кіровоградській (54%),
Луганській (46%),
Вінницькій (45%).

Найнижчі показники у Львівській (26%), Київській (28%), Сумська (29%), Черкаській (29%), Запорізькій (30%), Волинській (30%), областях.

Загалом на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 36% від плану.

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування.

Сьогодні ви можете щепити дитину в державному закладі охорони здоров’я у будь-якій області України.

🔵 Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: 2, 4 вакциною ІПВ; 6, 18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

Центр громадського здоров’я України