СБУ викрила чергового інформатора РФ на Черкащині

Контррозвідка СБУ в ході спецоперацій затримала агента окупантів, який активно співпрацював з ворогом.

Мешканець Черкащини збирав дані про розташування військових та стратегічно важливих об’єктів регіону. Крім того, скидав геодані та інформував про переміщення військової техніки ЗСУ.

Зібрані відомості він передавав через електронні мережі бойовикам незаконних збройних формувань так званої «Л/ДНР» та представникам владних структур РФ.

Ворожий агент використовував методи конспірації: змінював телефони та картки різних абонентів, з яких надсилав розвіддані.

Співробітники СБУ затримали інформатора у заміському будинку, де він переховувався. Під час обшуку було вилучено мобільний телефон, з якого чоловік передавав ворогу зібрану інформацію.

Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) Кримінального кодексу України.

Викриття та затримання ворожого інформатора здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.