Ошукували військовослужбовців і волонтерів: Нацполіція викрила шахраїв, які продавали неіснуючі автомобілі для ЗСУ. Обшуки проводились у тому числі на Черкащині (фото, відео)

Два організатори і четверо активних учасників злочинної схеми наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині за пограбування та крадіжки. Окрім них, до складу групи входило ще 6 осіб «з волі».

Аби «заробити», фігуранти розміщували в соціальній мережі оголошення про продаж автівок, і навіть обіцяли доставити їх на фронт. Натомість як тільки отримували гроші, переставали виходити на звʼязок і зникали.

Серед потерпілих від дій шахраїв – військовослужбовці та волонтери, які купували автомобілі на потреби ЗСУ.

У ході розслідування встановлено, що фігуранти обіцяли авто за цінами, що були нижчими за ринкові, а також завдяки «легендам» легко входили в довіру до потенційних покупців.

Зокрема у телефонній розмові з одним із захисників, який зацікавився автівкою в оголошенні, зловмисник розповів вигадану історію, що начебто його батько теж воює, а відтак він хоче допомогти нашим воїнам і готовий особисто доставити автомобіль до лінії фронту.

При цьому просив перерахувати лише кілька тисяч гривень на бензин. Згодом у дорозі автомобіль начебто «зламався» – і знадобилися кошти на його «ремонт». У такий спосіб шахраї привласнювали від кількох тисяч гривень до повної вартості машини.