Телефонне шахрайство: до 12 років позбавлення волі загрожує трьом членам організованого злочинного угруповання

Прокурори Черкаської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої групи, які шахрайським шляхом заволоділи майном громадян та легалізували кошти, здобуті злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209 КК України).

За даними слідства, організатор угруповання, раніше судимий за вчинення корисливих злочинів, з метою незаконного збагачення телефонував на випадково обрані номери мобільних телефонів та в розмові з потерпілими представлявся їхнім родичем або знайомим, після чого просив позичити гроші, мотивуючи це раптовими складними життєвими обставинами.

Така «позика» мала відбутися шляхом перерахування потерпілими грошових коштів на номер мобільного терміналу або банківської картки, які озвучував зловмисник під час розмови.

Потерпілі, не перевіряючи у своїх родичів чи знайомих дійсної потреби у матеріальній допомозі, майже одразу погоджувалися на прохання шахрая та перераховували гроші за вказаними реквізитами.

До своєї схеми збагачення організатор залучив двох осіб. Один з них відкрив в різних банках декілька рахунків для використання при перерахунку потерпілими коштів та подальшого їх виведення в готівку.

До злочинних повноважень іншого учасника входило зберігання одержаних шахрайським шляхом коштів та вжиття заходів, спрямованих на продовження злочинної діяльності групи, в тому числі придбання нових сім-карт та передача їх у місця позбавлення волі організатору.

Таким чином члени організованої групи заволоділи грошовими коштами громадян з різних регіонів України на загальну суму понад 170 тис. грн.

Окрім того, слідством встановлено, що із вказаної суми за вказівкою організатора один із членів групи перерахував частину коштів як заставу для звільнення з-під варти свого спільника, здійснивши їх легалізацію (відмивання).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП в Черкаській області за оперативного супроводу УСР в Черкаській області ДСР НП України.

У разі доведення вини усім членам організованої групи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.