Пластикова картка замість паперової книжки – якими будуть українські паспорти нового зразка

Вже з 1 жовтня підрозділи Державної міграційної служби почнуть видавати ID-картки замість паспортів старого зразка.  Крім цього, перший паспорт зможуть отримати особи яким виповнилося 14. Докладніше про паспортні новації розповіла спеціаліст Державної міграційної служби у Черкаській області Оксана Михайлова.

У Черкасах український паспорт залежно від місця проживання можна оформити у головному Управлінні Державної міграційної служби за адресою: бульвар Шевченка, 117, у Придніпровському районному відділі по вул. Б. Вишневецького 32, а та Соснівському відділі по вул. Смілянській, 131/1.

До Дня миру відкрилась виставка доньки загиблого атовця

До Міжнародного Дня миру у Черкаській філармонії відкрилась виставка доньки загиблого атовця Володимира Ложешнікова. 15-річна Дар᾽я малює з дитинства, нині навчається у художній школі імені Данила Нарбута. Її роботи вже бачили не лише у Черкасах, а й за кордоном.

Мама Даші пригадує, як вони з батьком вперше відкрили доньчин талант. Вона дякує Богу за талановиту дитину та при слові «мир» стримує сльози.

Черкаські міські поліклініки виходять на новий рівень

До кінця року їх буде підключено до системи електронної карти пацієнта. Наразі у тестовому режимі вона діє лише у Першій міській поліклініці. У подальшому, за словами директора департаменту охорони здоров᾽я Олега Стадника, на черкаські поліклініки чекає повна комп᾽ютеризація.

В електронній карті пацієнта будуть зафіксовані всі дані про його відвідування, рекомендації лікаря, проходження курсу лікування тощо. Крім того, пацієнт зможе завантажити на свій гаджет результати ультразвукового обстеження чи магнітно-резонансної терапії та пройти консультації у різних спеціалістів. Таким чином ліквідується система липових лікарняних листів, а фахівці стають більш уважні та дисципліновані. В подальшому пацієнти зможуть через Інтернет самостійно записуватись на прийом до лікаря у зручний для них час.

Деталі махінації фірми-підрядника, що клала плитку на бульварі Шевченка

Фірмі-підряднику, яка на замовлення КП «ЧЕЛУАШ» займалась укладкою плитки по бульвару Шевченка, висунуто підозру в незаконному заволодінні сумою 756 тисяч гривень.

Відповідна ухвала розміщена в єдиному реєстрі судових рішень. Згідно постанови та результату лабораторних досліджень, співробітники фірми «Баласт 2012», під час виконання робіт, використали більш дешеві матеріли, ніж вказувались у нормативних документах, що призвело до втрати коштів з міського бюджету.

Черкаські комуністи у День партизанської слави закликали боротися з фашистами-бандерівцями

Прибічники забороненої в Україні комуністичної партії знову мітингують біля міськради. Прикриваючись тарифами вони традиційно збираються на «радянські» свята та роздають вісник «Буревестник». Цього разу під час публічного виступу головний комуніст Черкас Віктор Роєнко назвав націоналістів фашистами-бандерівцями та закликав до боротьби з ними. З нагоди свята секретар обкому згадав про подвиг партизанів.

Ошукані кредитними спілками пенсіонери просять владу про захист

Літні люди збираються на Соборній площі щотерверга. Вони роками борються за свої гроші, багато кого з вкладників уже немає серед живих. Міська влада дослухалась до проблем черкащан. Зокрема, перший заступник міського голови Станіслав Овчаренко зазначив, що багаторічна проблема існує у багатьох українських містах та лежить у законодавчій площині. Для її вирішення необхідно вносити зміни до Конституції.

Міська влада заслухала вкладників, тепер вона відпрацює алгоритм допомоги жертвам кредитних спілок та проведе переговори з народними депутатами.