У Черкасах відбулася зустріч з лідером Національного корпусу Андрієм Білецьким

У рамках патріотичного фестивалю “ГайдаFest”, що проходив у Черкасах 24-25 червня, у місті побував почесний командир полку “Азов”, лідер партії “Національний корпус” Андрій Білецький. Про це інформує “Козацький край”.

Під час тривалого спілкування з черкащанами, відповідаючи на чисельні запитання, Білецький переконливо говорив про потужність націоналістичних сил, які активно єднаються в один кулак. На запитання ж щодо того, як ставиться до грузина Саакашвілі в українській політиці, чітко відповів, що пам’ятає і цінує війну Грузії на чолі з Саакашвілі проти російської агресії і готовий підтримати Саакашвілі і надалі у подальшій боротьбі з агресією Росії, коли той повернеться до рідної Грузії.

Натякаючи на те, що Саакашвілі “загубився” в українській політиці, Білецький підкреслив, що шлях справжнього націоналіста – боротьба за свою, рідну землю, а не чужу – причому за будь-яких обставин і, згадуючи тяжкі роки українського минулого заявив, що навіть за умов повної окупації міг би бути українським повстанцем у Холодному Яру або в Карпатах, але аж ніяк не депутатом парламенту десь, скажімо, у Польщі.

Черкащанам презентували книгу про радикальний екозахист.

Співробітники ЧДТУ вдруге перекрили бульвар Шевченка

Трудовий колектив ЧДТУ, протестуючи проти поновлення на посаді ректора Тамари Качали, вдруге за день перекрили рух по бульвару Шевченка, в районі площі 700-річчя. Люди вимагають звільнення одіозної ректорки.

Нагадаємо, що Вищий спеціалізований суд України 29 березня 2017 року задовольнив касаційну скаргу Тамари Качали. Таким чином, скасувавши рішення апеляційного суду Черкаської області від 25 жовтня 2016 року та залишивши в силі рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 27 липня 2016 року.

Читайте також: Викладачі ЧДТУ перекрили рух по бульвару Шевченка, протестуючи проти призначення Міносвіти Тамари Качали ректором університету.

На дамбу пускають по годинам, хоча в нічний час роботи не ведуться. А чекащани самі утворюють затори, намагаючись зайняти чергу на проїзд завчасно

Вже тиждень переправа через Дніпро в Черкасах відкрита лише для приватного та комерційного транспорту з вагою до 5 тонн протягом трьох ранішніх та трьох вечірніх годин.

Попри виконання розпорядження голови ОДА Юрія Ткаченка про перекриття руху транспорту, активних робіт ані на дамбі, ані на самому мосту не видно. Асфальтування дорожнього покриття, що розпочалося з боку села Благодатне, швидко просувається в бік Черкас. Одна бригада, що працює на цій ділянці дороги, зрізає старий шар асфальту та накатує новий на підготовлену поверхню шар нового асфальтового покриття. За великим рахунком, подібні роботи не потребують повного перекриття руху транспорту.

У нічний час роботи зупиняються, хоча рух дамбою перекрито. Виняток було зроблено лише минулого тижня: під час зливи в п’ятницю рух дамбою було відкрито.

Ще абсурдніша ситуація з ремонтом мосту. Спеціальна техніка днів минулого тижня за кілька зрізала верхній шар покриття мосту до армуючої сітки лише на одній зі смуг. Ми кілька разів протягом дня виїжджали до мосту і спостерігали, що перекривалася лише одна смуга руху, по іншій міг безперешкодно проїхати будь-який транспорт, не створюючи проблем для робітників.

Графік роботи ремонтувальників мосту також дивує. Ані в ночі, ані у вихідні дні жоден робітник не працював саме на мосту.

Тоді навіщо введено такий жорсткий графік перекриття? Запитання, наразі, залишається без відповіді. Та щодня в мережі починає наростати обурення громадян такими повільними темпами робіт і тими незручностями,від яких потерпає велика кількість мешканців Черкащини. Навіщо перекривати переправу, якщо роботи в нічний час зупиняються, а на самому мосту – взагалі відсутні?

Справжній колапс стався в неділю, 25 червня. Вочевидь, певна кількість тих, хто бажав якнайшвидше дістатися з лівого берега на правий, почали займати чергу біля в’їзду на дамбу в селі Благодатне ще за кілька годин до відкриття руху. Уже близько 14.00 у черзі стояли кілька десятків автомобілів. До 16.00 черга розтяглася на кілька кілометрів, і в ній стояли вже до 600-700 автівок. І поки затор почав рух, минула майже година. Затор майже розсмоктався лише до моменту перекриття руху в нічний час, незадовго до 19-ої години.

Зазвичай у робочі дні переправа через Дніпро займає в більшості випадків до однієї години проти звичних 20-30 хвилин. Затримка викликана корками, які утворюються по обидва боки мосту, на якому відкрито односторонній рух.

До речі, попри вимогу договору про встановлення світлофору для регулювання руху, навіть попри вже встановлений відповідний дорожній знак, регулювання досі здійснюють поліцейські.

Крім того, попри обіцянки встановити відповідні дорожні вказівники на маршрутах під’їзду до дамби, їх не встановили. Наприклад, на золотоніському кільці є в наявності лише дорожній знак, що інформує водіїв про те, що дорога веде в глухий кут. А от роль роз’яснювання бере на себе, знов-таки, поліція.

Черкасами шириться занепокоєння. Бо вочевидь контраст між обіцянками вести інтенсивні будівельно-ремонтні роботи і реальними темпами робіт разючий. Схоже, що компанія-підрядник не мають заявлених під час тендеру людських та технічних ресурсів і змушено працює лише одну зміну. Виникає тоді слушне питання: навіщо були всі ті розмови, що роботи вестимуться цілодобово? Реальність виявилася сумнішою. І черкащанам ще протягом тривалого часу доведеться миритися з незручностями.

У сквері «Юність» доглядають за газоном

Попри спеку за допомогою газонокосарок комунальники стрижуть траву в зоні відпочинку. Вказаною територією опікується КП «Дирекція парків». Стрижка газону – систематична робота, що поліпшує газонний травостій. Регулярна і правильна стрижка збільшує його щільність, перешкоджає поширенню бур’янів і надає газону доглянутий вигляд. Проводять стрижку газону лише тоді, коли грунт і трава сухі. Як відомо, посухою вже охоплено 70% території Черкащини, що негативно позначається на розвитку рослинності.

Коли Долина троянд стане зеленою поки невідомо – система поливу не працює.

Виконавча служба запрошує на вакантні посади державної служби

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області проводить конкурс на заміщення вакантних посад державної служби категорії “Б” та “В” у структурних підрозділах ГУ територіального управління юстиції у Черкаській області.

На Черкащині відкрили унікальний фонтанний комплекс «Перлина кохання»

Урочистий запуск водограю відбувся 25 червня на Осташівському ставку в Умані. Оригінальність фонтану полягає в тому, що він розміщений як на воді, так і на суші. На 200-метровому водному екрані можна транслювати, що заманеться: від фільмів до футболу. Уманський водограй перевершив славнозвісні вінницькі фонтани і став наймасштабнішим у центральній Європі. Для презентації водного мистецтва організатори обрали історію кохання двох українців, почуття яких перемогли зло і стали початком народження нового життя.

Мокрий мер, багато посмішок та води: У Черкасах відкрили новий фонтан. 

Черкащанам презентували книгу про радикальний екозахист

Про видання Дейва Формена «Екотаж: керівництво з радикальної природоохорони» громаді розповіли в рамках фестивалю «ГайдаFest». Участь у заході взяла переважно молодь, оскільки книга описує питання екологічного захисту та безпеки, що є актуальним для сучасного суспільства.

Керівник черкаського осередку Нацкорпусу Дмитро Кухарчук тривалий час займається екозахисною діяльністю. Під час виступу він наголосив на важливості безпеки ековоїнів.

Марко Мельник, засновник видавництва, поділився з аудиторією історією створення видання «Екотажу», ініціатором якого був Назарій Кравченко.

Дмитро Кухарчук у Верховній Раді закликав генпрокурора Луценка розпустити фракцію БПП у Черкаській міській раді, що “узурпувала владу разом з ОЗГ “Торпеди”.