У Черкасах три дні безперервно читатимуть Біблію

Марафон триватиме з 21 по 23 червня на Соборній площі. Охочі почитати Святе письмо записуються у чергу, нині є вже 200 бажаючих. Учасникам марафону пропонують читати Біблію українською, англійською та російською мовами. Захід проходить з нагоди 500-річчя реформації в Україні.

Центр Черкас паралізувало через репетицію випускників.

Центр Черкас паралізувало через репетицію випускників

Поки рух середмістям обмежено 11-класники кружляють у танку, співають пісні та виголошують промови. День випускника школи-2017 відбудеться 24 червня, – повідомляють у міському департаменті освіти. Традиційно святкова хода рушить від площі Б.Хмельницького о 18.00. О 19.00 розпочнуться урочистості, привітають випускників міський голова Анатолій Бондаренко, директор департаменту освіти і гуманітарної політики Ігор Волошин та перші особи області, вручать нагороди кращим цьогорічним випускникам.

Минулого року на Соборній площі проводили аналогічну репетицію. 

У Черкасах обговорили, що робити з колишніми злочинцями

Круглий стіл щодо соціалізації повнолітніх суб᾽єктів пробації відбувся у стінах Черкаського міськвиконкому за участі представників муніципалітету, Міністерства юстиції, поліції, центру зайнятості, служби у справах неповнолітніх та інших спеціалістів. В рамках заходу фахівці вивчали, власне модель пробації та алгоритм роботи із засудженими громадянами. Черкаси – четверте місце в Україні, де стартував пілотний проект міністерства юстиції, приймає гостей керівниця міського департаменту соціальної політики Оксана Мовчан.

Пробацією називають нагляд, контроль і надання допомоги особі, яка скоїла правопорушення і відбуває покарання у громаді, або готується до звільнення з місць позбавлення волі. Розрізняють три види пробації: досудову, наглядову та пенітенціарну. Впровадження такої форми роботи має переваги як для засуджених так і для держави вцілому.

Етапи створення центру пробації в межах пілотної моделі в місті Черкаси передбачають проведення навчання персоналу, розвиток сфери, забезпечення матеріальною базою, моніторинг та інформування.

 

Черкащанка заявила про викрадення дитини

На Новий рік Анастасія Цибульська залишила дворічного сина матері, а забрати назад не змогла. Жінка написала заяву до правоохоронних органів, але поки що справа стоїть на місці. Бабуся дозволяє Анастасії бачитись із сином, але назовсім не віддає, мотивуючи це неналежними умовами проживання біля біологічної матері. Окрім сина, жінка також має однорічну донечку Вероніку. Каже, що її діти завжди доглянуті і ситі.

Зі своєю проблемою черкащанка звернулася до громадських активістів, зокрема Олександра Чигарьова. Він уже зустрічався зі слідчою та сільським головою Степанок, де раніше проживала громадянка, однак все марно.

Немовля на продаж: черкащанка хотіла продати новонароджену дитину.

Паспортний аншлаг: у Черкасах чергу в міграційну службу займають з 6-ї ранку

Тисячі українців ринули по документ для виїзду за кордон, у зв᾽язку з введенням безвізу до країн Європи. Станом на кінець травня біометричні паспорти щодня оформлювали понад 20 тисяч громадян. Наразі навантаження не зменшилось. У придніпровському районному відділі Черкаської міграційної служби за адресою Байди Вишневецького, 32а  живий ланцюг веде з другого поверху аж до виходу з будівлі. Увесь день люди стоять у коридорах, а працівники встановлюють рекорди з кількості оформлених заяв.

Як повідомила головний спеціаліст зі зв᾽язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Черкаській обл. Ірина Єршова, за травень 2017 року УДМС України в Черкаській обл. видано 5405 паспортів, звернулося по оформлення 7935 громадян. Збільшення кількості звернень пов᾽язане з періодом відпусток та введенням безвізового режиму.

Крім Придніпровського відділу у Черкасах також можна подати документи на отримання закордонного паспорту в Управлінні міграційної служби, що знаходиться на бульв. Шевченка, 117 та у Соснівському районному відділі за адресою вул. Смілянська 131/1.

Крім цього, оформити закордонний паспорт можна у будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від місця реєстрації громадянина. Вартість послуги – 557 грн. у разі оформлення протягом 20 днів і 810 грн. – якщо терміново. У сервісних центрах вартість послуг зростає в середньому на 200 грн.

Пластикова картка замість паперової книжки –  українські паспорти нового зразка.

У центрі Черкас здійснюють обрізку дерев

Комунальники проводять роботи по вул. Байди Вишневецького, неподалік від міської ради. В рамках безпеки пішохідну частину вулиці обгородили захисною стрічкою, але черкащан це не зупиняє. Мешканці найближчої багатоповерхівки не з розумінням ставляться до виконання робіт, а навпаки – дорікають комунальникам.

Швидко ростучі породи (тополя, клен) на вуличних посадках, а також в алеях, де потрібно утримувати рослини на певній висоті, потрібно обрізати щорічно, або через рік. Повільно-ростучі дерева (липа, дуб) — через 2-3 роки, при тому можна обмежитись обрізанням однорічних пагонів. Гілки старшого віку, зазвичай, не чіпають. Якщо гілки зачіпають електроопори та дроти – їх обрізають не залежно від сезону та віку дерева.