Сотні порожніх залізничних вагонів, що належать компаніям з РФ відстоюються на путях станції Черкаси в промзоні.

Вагони виявила аерозйомка території промзони дроном телекомпанії “Антена”. Сотні вагонів, що належать різним компаніям з РФ знаходяться на маневрових коліях станції Черкаси в районі ЧШК та кладовища. Частина вагонів нерухома вже протягом тривалого часу. Частина активно використовується для перевантаження вугілля та хімічної продукції. На вагонах видно маркування “Російської залізниці”.

У середмісті Черкас поступово утворюється сміттєзвалище

У проході між ТЦ «Дитячий світ» та другим корпусом ЧНУ ім. Богдана Хмельницького поступово утворюється сміттєзвалище. Вже більше тижня там лежать купи сміття. Спочатку будівельники виносили туди залишки будівельних матеріалів, а згодом люди почали туди зносити і інший непотріб. З кожним днем кількість пакетів з відходами тільки збільшується.

Читайте також: Придніпровська СУБ несе збитки через вивезення великогабаритного сміття.

Коли Долина троянд стане зеленою поки невідомо – система поливу не працює

6 років тому у парку було встановлено штучну систему поливу. Завдяки насосу вода підкачувалась із Дніпра і зволожувала газони автоматично. В процесі експлуатації механізм вийшов з ладу. Тож нині полив газону не здійснюється. Як результат – пожовкла трава через нестачу вологи. Грошей на реконструкцію системи поки що немає.

Черкащани зустріли літо на фестивалі “Summer Challenge”.

 

Ремонт черкаського мосту, чи спланований колапс?

Щойно відбувся брифінг обласної влади, дорожників та поліції, де розповіли про деталі перекриття черкаського мосту через Дніпро у зв᾽язку з проведенням ремонтних робіт. Раніше повідомлялося, що на час ремонту увесь транспорт пропускатимуть погодинно. Наразі стало відомо, що переправу закриють повністю для приватного та комерційного транспорту. На в᾽їзді і виїзді на міст поліцейські екіпажі направлятимуть водіїв їхати в об᾽їзд.

Крім додаткових потягів у денний час, що є досить нелогічно обласна влада домовилась із перевізниками про збільшення кількості автобусів по 4 оборотних рейси у кожному проміжку. Сьогодні у Золотоніському напрямку курсує 28 маршрутних автобуси. Владці стверджують, що негайний ремонт мосту – це невідкладний захід у зв᾽язку зі зношеністю та аварійністю конструкцій, які експлуатуються понад півстоліття. Натомість черкащани шоковані фактичною блокадою обласного центру, адже сюди з лівого берега щоденно їдуть на роботу та на навчання сотні черкащан. Через міст постачається більшість продуктів до магазинів, ліків до аптек та медзакладів, автомобільного пального тощо. Збій цього процесу може спровокувати гуманітарну катастрофу.

Окрім двох додаткових дизелів у денний час та кількох маршрутівок обласна влада не запропонувала черкащанам жодного альтернативного варіанту переправи, наприклад паромного, мотивуючи це відсутністю місць для швартування в межах міста.

Тому серед черкащан наростає хвиля громадської непокори. Мовляв, влада, не виконує вимоги Конституції України, ігнорує інтереси людей, які проживають і працюють на різних берегах Дніпра і опиняються у статусі тимчасово переміщених осіб. До того ж, про обмеження руху на таких стратегічних об᾽єктах, як черкаський міст, мають повідомляти заздалегідь, а не за 3 дні. Наразі на місці немає відповідних дорожніх знаків та вказівників, окрім однієї таблички збоку Черкас. У зв᾽язку з цим в мережі пропонують вдаватися до акцій прямої дії, зокрема перекривати трасу Київ-Харків.

До того ж, як з᾽ясувалося виконавець робіт на мосту – фірма із донецьким корінням. Виникає питання: чи така вимоги виконавця не є часом спланованою диверсією задля розгойдування суспільно-політичної ситуації в центральному регіоні України, створення штучної кризи та провокування акцій протесту.

Незабаром: ремонт черкаської греблі, або як перетнути Дніпро.

До Всесвітнього дня донора крові черкасців закликали допомогти дитячому центру онкології

За підтримки дитячого благодійного фонду «Подаруй дитині світ» була організована акція «Твоя кров важлива». Акція припала на Всесвітній день донора крові, тож всі бажаючі могли здати кров для маленьких пацієнтів Черкаського обласного дитячого центру онкології та гематології.

За словами волонтерки Юлії Доценко, акція направлена на популяризацію донорства серед населення та проблем людей, які потребують донорської крові.

Всесвітній день донора крові — міжнародний день, заснований у травні 2005 року. Щорічно проводиться 14 червня.

У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Читайте також: Черкаські поліцейські стали донорами крові.