Громадський бюджет 2017. Відлік на години

Залишилися лічені дні для того,аби підтримати той або інший проект Громадського бюджету. черкащани це роблять здебільшого он-лайн, втім багато хто голосує у спеціально відведених для цього місцях. У міській раді навіть утворилася черга з бажаючих волевиявитися. Мережею щиряться публікації, що студентів деяких вишів змушують підтримувати конкретні проект Громадського бюджету. У бібліотеці імені Лесі Українки також голосують, і також є очевидні проекти-лідери.

Черкащан втретє закликають подавати проекти на громадський бюджет

У суботу 11 листопада можливі зміни у графіку руху мостом через Дніпро

Служба автомобільних доріг у Черкаській області попереджає усіх водіїв, що рух автомобілів через міст ввечері 11 листопада можливо розпочнеться із затримкою орієнтовно на 1 годину

Черкаські депутати хочуть знати більше про міст через Дніпро

Замість смітників у Черкасах створюють квітники

Близько 330 постанов про адміністративні порушення винесли цього року на порушників в адмінкомісії, що діє при Черкаській міській раді. Тоді як загалом за цей період інспекторами управління інспектування складено майже 730 протоколів про адмінпорушення на загальну суму понад 250 тисяч гривень.

Як розповів начальник управління інспектування Черкаської міської ради Віталій Косяк, серед порушників переважають власники тимчасових споруд, встановлених незаконно без документів. А також – громадяни, які не дотримуються належного санітарного стану поруч зі своїми житловими будинками чи установами, де працюють. Віталій Петрович зазначає, що останнім часом інспектори управління активізували роботу у напрямку профілактики та запобігання складування сміття у несанкціонованих місцях. Для цього інспектори здійснюють чергування та притягують до відповідальності порушників, фіксуючи такі факти.

– Спільно з департаментом житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради здійснюємо комплексний благоустрій територій, де раніше були стихійні сміттєзвалища. Зокрема, створюються газони, висаджуються квіти тощо. Важливо, аби мешканці цінували те що робиться міською владою для них, підтримуючи порядок хоча б навколо себе, – зауважив Віталій Петрович.

Зокрема, така робота вже проведена на розі вулиць Благовісної та Гуржіївської, вул. Чорновола та провулку Хижняківському, вул. Благовісної, вул. Митницької та інших. До речі, найчастіше створюють такі стихійні сміттєзвалища жителі приватних домоволодінь, які виносять будівельні, побутові відходи, великогабаритний непотріб – старі меблі тощо. За це передбачено покарання у вигляді накладення штрафу.

За словами Віталія Косяка, для посадових осіб, підприємців він складає від 850 до 1700 гривень. А для фізичних осіб – від 340 до 1360 гривень. Якщо громадянин не сплачує вчасно штраф, то документи передаються на виконавчу службу, яка застосовує заходи щодо примусового стягнення боргу.

– Це – вимушений захід, до якого інспектори вдаються лише після першого усного попередження. Тобто, якщо у визначений термін особа не усунула порушення, про що її було попереджено, – далі складається адмінпротокол і це питання виноситься на розгляд адміністративної комісії, – пояснює Віталій Петрович.

«Собача проблема»: у Черкасах ніде гуляти із чотирилапими

У рішенні виконкому від 2009 року визначено перелік місць, де вигул собак був повністю заборонений. Серед таких: території навчальних закладів, парків та скверів, закладів охорони здоров’я, пляжів та зон відпочинку, центральних площ міста та бульвару.

Де вигулювати домашніх улюбленців – невідомо. З цього приводу на сайті міської ради навіть зареєстрували електронну петицію, на яку відреагував виконком. Уже наступного року на території міських парків «Сосновий бір», «Хіміків» та «Перемоги» планують облаштувати місця для вигулу та дресирування собак, що сприятиме  дотриманню належного санітарного стану в місті. А поки власникам чотирилапих доводиться гуляти деінде, аби подалі від людей.

Черкащанин Денис Козловський уже п᾽ять років є власником собаки на ім᾽я Ельба. Тож особисто зіштовхнувся із проблемою відсутності спеціалізованих місць для вигулу чотирилапих

Правила утримання домашніх тварин визначені Законом «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно з яким виводити собак на вулицю можна лише на повідку, а небезпечних собак – на короткому повідку і в наморднику.

Особа, що вигулює тварину повинна прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування. Вхід до кафе, магазинів, лікарень, кінотеатрів та інших громадських місць з тваринами заборонено. За порушення цих правил настає адміністративна відповідальність. Теоретично, а практично ніхто нікого не штрафує. Тоді коли світова та європейська практика крокують далеко попереду. Наприклад, у Великобританії та Італії стягнення складає до 100 євро, в США середній штраф дорівнює 500 доларів.

У Черкасах можуть з’явитись «собачі вбиральні». 

Черкаські високопосадовці сіли за парти, аби написати диктант

День української мови та писемності деякі черкаські високопосадовці відзначили у незвичний для себе спосіб. Немов школярі або студенти вони старанно виводили літери та коми під диктовку викладача. Ініціаторами написання диктанту виступило інформаційне агентство "Вичерпно"

У Черкасах диктантом відзначили День української писемності та мови