Перспективи побудови у Черкасах сміттєпереробного заводу

Рішенням Черкаської міської ради прийнято проект будівництва сміттєпереробного заводу на території міста. Черкащани побоюються, що у місті з᾽явиться потужне підприємство, яке буде обслуговувати сусідні міста й області, а також, що завод чинитиме негативний вплив на навколишнє середовище. Детальніше про інвестиційну угоду та умови будівництва заводу в ексклюзивному інтерв᾽ю «Антені» розповіли у Черкаському міськвиконкомі.

Так, в інвестиційному догові йдеться про постачання відходів лише з території Черкас. До того ж, вартість транспортування сміття має знизитись через розміщення потужностей підприємства в межах міста. Інвестор «Еко-Баік» має намір збудувати завод з переробки сміття на третій лінії «Хімволокна» та не застосовувати технологію прямого спалювання.

Інвестори готові вкласти у проект від 80 млн доларів. Жодних витрат збоку територіальної громади не передбачено. Підприємство буде сплачувати податок у міський бюджет і забезпечить більше 2000 робочих місць. Міська рада залишає за собою право розірвання договору з інвестором в односторонньому порядку.

Громадські слухання чи імітація?

Реформа друкованих ЗМІ: державні газети та журнали підлягають перереєстрації

Друкований ЗМІ може видаватися після його державної реєстрації, якій підлягають всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України. Заяви про державну реєстрацію подаються до центрального органу виконавчої влади. Реформування друкованих ЗМІ здійснюватиметься у два етапи до 2018 року.

У зв᾽язку з цим засновники державних і комунальних друкованих ЗМІ мають подати заяви про перереєстрацію. За порушення законодавства про друковані ЗМІ передбачена адміністративна відповідальність. Контрольні примірники періодичних видань відразу після надрукування надсилаються реєструю чому органу.

На друковані ЗМІ Черкащини очікує реформа. 

Наступного тижня буде здійснено виїзд мобільної точки безоплатної правової допомоги до с. Мошни і до м. Чигирин

З метою консультування громадян у сфері земельних відносин мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги щотижня здійснюють виїзди у райони.

Так, 27 листопада виїзд буде здійснено до с. Мошни (вул. Максима Преснякова, 13) та 28 листопада - до м. Чигирин (вул. Б.Хмельницького, 26).

Запрошуються громадяни, землевласники, землекористувачі, громадські організації, ЗМІ.

Дорожники Черкаської області підготувалися до роботи в зимовий період

- Щоб зустріти зиму на належному рівні, філіями ДП «Черкаський облавтодор» вже заготовлено майже 4 тис. тонн технічної солі, понад 30 тис. тонн протиожеледних сумішей та фрикційних матеріалів, - зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко. - Крім того, роботи по заготівлі протиожеледних матеріалів продовжуються.

У зимовому утриманні автодоріг Черкаської області буде задіяно 103 піскорозкидувача, 8 солерозподілювачів, 47 навантажувачів, 30 автогрейдерів, 5 роторних снігоочищувачів, 220 одиниць навісного обладнання та відвалів та 86 одиниць іншої снігоочисної техніки. Крім того, виготовлено та відремонтовано 4500 метрів щитів для снігозахисту.

До виконання робіт по зимовому утриманню доріг в Черкаській області також планується залучати дорожню техніку інших організацій з якими укладено 20 угод.

Окрім того, завершено ремонт та підготовка лінійних і виробничих приміщень, котелень, пунктів обігріву. Для стабільної роботи у зимовий період створено необхідний запас паливно-мастильних матеріалів.

Для відстою транспорту під час ускладнення погодних умов буде задіяно 42 майданчика, в т.ч., 31 в смузі відведення автодоріг.

Роботи по підготовці до зими автодорожнього господарства в Черкаській області тривають.

 

Прес-служба САД у Черкаській області

Бійки та сутички з поліціянтами на засіданні Черкаської архітектурної ради

Порядок денний засідання Черкаської містобудівної ради містив питання про будівництво птахофабрики поблизу села Рацеве на Чигиринщині.Під Будинком архітектора зібралися активісти,які впродовж двох років виступають проти забудови та група невідомих молодиків у спортивному одягу.Громадські активісти, якім все ж таки вдалося потрапити на засідання, обґрунтували власну позицію чому вони проти будівництва птахофабрики поруч з їхнім селом. Втім, попри заяви громадських активістів та звернення від місцевих мешканців архітектурна рада погодила детальний план розширення ДП “Перемога Нова” з будівництвом бригад вирощування поголів’я птиці в адмінмежах села Рацеве Чигринського району

Протистояння між енергетиками та працівниками «Азоту» переросло у сутички

 

Третій міський фестиваль кави пройшов у Черкасах

Черкаський державний технологічний університет вкотре став організатором фестивалю кави. «КAVAFEST» у Черкасах цьогоріч відбувається втретє. На урочистому відкриті учасників конкурсу та гостей фестивалю привітали ініціатори, а це адміністрація університету та представники міської влади. Окрім професійного конкурсу у фойє центрального корпусу університету розташувалася виставка-ярмарок від черкаських кав’ярень та ресторанів. На виставці також можна було придбати символічний сувенір або навіть замовити власний портрет намальований кавою.

 

Юні черкащани влаштували фестиваль квітів

У Черкасах затримали групу гастролерів, які обкрадали автівки

Поліцейські вже володіють інформацією про 15 епізодів їх протиправної діяльності. Зловмисників затримали під час вчинення чергового кримінального правопорушення.

Опрацьовуючи заяви громадян про крадіжки з автотранспорту в місті Черкаси, оперативники Черкаського відділу поліції звернули увагу на те, що ряд крадіжок схожі між собою за способом та механізмом вчинення. Зловмисники відкривали автомобілі за допомогою сканера та викрадали всі речі, які знаходились в транспорті. Було зрозуміло, що в місті працює група серійників.

Під час здійснення оперативних заходів по встановленню осіб зловмисників, поліцейські отримують інформацію, що зловмисники готують чергову крадіжку на стоянці автотранспорту біля одного з магазинів міста. Негайно на місце події було направлено оперативних працівників, які затримали крадіїв на місці вчинення кримінального правопорушення.

Затриманими виявились двоє жителів Чернігівської області, віком 22 та 34 роки. Парочка працювала за відпрацюванню схемою - відслідковували у місті залишені без нагляду автомобілі, розблоковували спеціальним сканером сигналізацію та викрадали з салону все, що потрапляло до рук.

Під час санкціонованого обшуку квартири в якій проживали зловмисники, правоохоронці виявили речі, які були викрадені раніше з автомобілів місцевих жителів, а також зброю і наркотики.

За вказаними фактами слідчими Черкаського відділу розслідується ряд кримінальних проваджень відкритих за частиною 1 та 2 статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

У Південно-Західному районі затримали черкащанина із наркотиками. 

https://www.youtube.com/watch?v=nK8D6Q41XJ0&feature=youtu.be