У Черкасах поки не оголосили загальношкільний карантин

Це питання обговорювали під час наради оперативного штабу при міськвиконкомі. Згідно з даними санепідемстанції, місто ще не перетнуло 20% бар᾽єр захворюваності на грип та ГРВІ, однак відвідуваність у навчальних закладах суттєво погіршилась.

Нині рішення про призупинення навчального процесу кожна школа приймає самостійно. Втім, виконавчий комітет може ввести загальношкільний карантин у зв᾽язку із негодою або підвищенням рівня захворюваності.

Дивіться також: Черкаси далекі від карантину, – директор департаменту охорони здоров᾽я. 

Проект “Школа корисних звичок” шириться Черкасами

Заснований минулого року,активістами партії “Об’єднання “Самопоміч” проект “Школа корисних звичок”, наразі знаходиться на тому етапі коли можна підводити певні підсумки. Першими на пропозицію навчатися ресурсозбереженню відгукнувся колектив дитячого садочку “Вербиченька”.

Наразі заняття за програмою “Школи корисних звичок” проводяться в кількох групах дитячого садочку. Під час занять малюки опановують перші поняття, що таке електрика, звідки береться вода та чому потрібно взагалі заощаджувати енергію. Дітки в цікавій ігровій формі дізнаються про важливі речі та явища, що оточують нас. На заняттях вони утеплювали пінопластом будиночок для кицьки, вчилися сортувати побутові відходи, аби згодом знайти нові призначення предметам, що один раз вже використовувалися. Разом з дітьми вчаться новому навіть батьки. Автор проекту “Школа корисних звичок” депутат міської ради від партії “Об’єднання “Самопоміч” Микола Фомич, зізнається у тому, що старт ініційованої їм програми навчання вийшов вдалим. Наразі “Школа корисних звичок” поповнюється новими учнями. До проекту “Школа корисних звичок” долучилися ще два дитячих садочки Черкас. На жаль, ця програма реалізовується виключно зусиллями активістів партії “Об’єднання “Самопоміч”, підтримки для втілення проекту у масштабах усього міста з боку влади наразі немає.

Дивіться також: Черкаські депутати від “Об’єднання “Самопоміч” звернулися із заявою щодо ситуації у міськраді

«Комунальники працюють по 12 годин поспіль», – у Черкасах борються з негодою

Поки що ситуація на дорогах залишається стабільно важкою, оскільки снігопад не припиняється. Основний удар припадає на підприємство ЧЕЛУАШ. Прибудинкові території прибирають Служби утримання будинків. Роботи ускладнюються через транспорт, припаркований біля під᾽їздів. Увесь особовий склад адресовано на боротьбу зі стихією.

Тим часом рятувальники витягали із заметів уже 7 вантажівок і 1 тролейбус. У зв᾽язку з негодою поліція готова обмежити рух великогабаритного транспорту після відповідного рішення виконавчого комітету.

Усі служби працюють у посиленому режимі. Ситуація біля лікувальних та освітніх закладів контрольована. Спецтехніку залучати не доводилося. Аварійних відключень електропостачання на території міста не зареєстровано.

Дивіться також: На Митниці триває прибирання снігу біля освітніх закладів.

 

Директори шкіл самостійно прийматимуть рішення щодо призупинення навчально-виховного процесу

Як повідомив на засіданні оперативного штабу з ліквідації несприятливих погодних умов в. о. директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Максим Шадловський, наразі призупиняти навчально-виховний процес у школах та садочках немає підстав.

Згідно з наказом по департаменту, директорам шкіл доручено самостійно приймати рішення щодо призупинення навчально-виховного процесу. Трапитися це може в разі, коли в закладі відсутні більше двадцяти відсотків учнів.

Разом із тим, санепідемстанція не повідомляє органи влади про перевищення епідеміологічного порогу захворюваності серед дітей.

Таким чином, остаточне рішення про призупинення навчально-виховного процесу в усіх освітніх та дошкільних закладах міста може прийняти лише виконавчий комітет.

Проте, як повідомив заступник міського голови Ігор Волошин, враховуючи інформацію профільного департаменту, сьогодні виконавчий комітет не планує розглядати це питання.

Факти самовільного захоплення землі на Черкащині носять масовий характер

Працівники Держгеокадастру під час проведення перевірок, стикаються із спротивом з боку фермерів-орендарів землі.Тисячі гектарів в Черкаській області обробляються фермерами без відповідних дозволів та документів.До бюджетів усіх рівнів не надходять десятки мільйонів гривень, що мають сплачувати орендарі землі.Факти самовільного захоплення землі мають місце в усіх районах Черкаської області. Про це в інтерв’ю з начальником Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольгою Залогою

Дивіться також: Депутат-мільйонер Черкаської облради захопив 500 гектарів землі

Понад 274 тис грн сплатили порушники законодавства у сфері автомобільного транспорту з початку року

Результати проведення контролю автомобільного законодавства працівниками Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області за січень – лютий 2018 року:
– кількість перевірених транспортних засобів – 3306;
– кількість виявлених порушень законодавства у сфері автомобільного транспорту – 627;
– сума нарахованої плати за проїзд (євро) – 7057,00;
– сума сплаченої плати за проїзд (грн.) – 113260,00;
– кількість нарахованих штрафних санкцій по ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» та ст.133 КУпАП (грн.) – 254327,00;
– сплачено штрафних санкцій (грн.) – 274431,00;
– разом по області сплачено штрафів та плати за проїзд дорогами (грн.) – 387691,00

На Митниці триває прибирання снігу біля освітніх закладів

У зв᾽язку з погіршенням погодних умов триває розчищення прилеглої території біля шкіл і дитсадків. Допомогти комунальним службам відгукнувся депутат міськради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін. Наразі за допомогою спецтехніки прибрано прилеглу територію біля школ №34, ДНЗ №34 та №91. Роботи тривають.

Дивіться також: Зі снігового замету у Черкасах рятувальники витягали вантажні автомобілі.

 

Зі снігового замету у Черкасах рятувальники витягали вантажні автомобілі

1 березня о 01:45 годині на розі вул. Сумгаїтська-Казбетська особовим складом 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Черкаси було проведено витягування зі снігового замету 2-х вантажних автомобілів, які через ускладнення погодних умов не могли самостійно продовжити рух.

Дивіться також: Стихія нанесла по Черкасах другий вражаючий удар. Місто в сніговому полоні, але ще живе.

Черкаські батьківщинівці розчищають від снігу об᾽єкти соціальної інфраструктури

Допомогти у боротьбі з негодою відгукнулися близько 100 партійців. Першочергово зі снігового полону взялися звільняти лікарні, дитячі садочки та школи. Розпочали з Третьої міської лікарні, куди «швидка допомога» доставляє хворих у невідкладних станах.

Дивіться також: Черкаси в “білому полоні”. Містяни вийшли на боротьбу зі снігом. 

Черкаси в “білому полоні”. Містяни вийшли на боротьбу зі снігом

Мешканці Південно-Західного з лопатами розчищають сніг від магазинів та будинків. Прибрані від снігу лише центральні автомагістралі міста.Ускладнено доступ до МАФів та торговельних павільйонів

Дивіться також: В останній день зими Черкаси відмінно прибрані від снігу