Черкаські депутати не віддали дітям кінотеатр «Салют»

Будівля за адресою вул. Хрещатик, 170 фактично належить Центру дитячої та юнацької творчості, але знаходиться в оренді у депутатів міської ради Миколи Мирзи та Костянтина Чернецького, які здають приміщення під офіси за невелику плату до міської казни.

На прохання колективу позашкільного закладу міський голова Анатолій Бондаренко вніс пропозицію повернути будівлю кінотеатру у користування дітям.

Така ініціатива обурила вільних демократів та представників БПП. У свою чергу, вони запропонували дітям займатися у комунальному кінотеатрі «Україна» і не підтримали пропозицію міського голови.

Два депутати Черкаської міськради хочуть «приХватизувати» кінотеатр «Салют»? 

У Черкасах будуватимуть спорткомплекс для приватного баскетбольного клубу

Такі зміни внесли до міського бюджету. Загалом проект коштує близько 80 мільйонів гривень. Передбачено співфінансування з державного, міського та обласного бюджету. Реалізація проекту триватиме два роки. Арена вміщуватиме 2,5 тисячі осіб і зможе приймати змагання з баскетболу та інших видів спорту. Вартість утримання спорткомплексу, що після будівництва має перейти в комунальну власність наразі невідома.

Проект посунули депутати від БПП та «вільні демократи», чий однопартієць Володимир Гриценко нині очолює баскетбольний клуб «Черкаські Мавпи».

Окрім видатків на спорткомплекс до бюджету включили зарплати для освітян та перерозподілили кошти між департаментами.

Дивіться також: Для “Черкаських Мавп” будуватимуть спорткомплекс.

 

У Черкасах нагородять рятувальників та енергетиків

Така пропозиція озвучена на сесії Черкаської міськради. Відзначити пропонують працівників, що ліквідовували наслідки негоди наприкінці січня, коли місто залишилося без світла і води. Однак, така ініціатива сподобалась не всім.

Депутат Роман Діскант здивувався, чому енергетики та рятувальники не звернулися безпосередньо до міської ради. В результаті дискусії проект рішення підтримали більшістю голосів.

Дивыться також: Негода спричинила стихійний лісоповал у Черкаському районі. 

Черкаси – аутсайдери із прийняття бюджету розвитку

Через затягування бюджетного процесу переймається екс-депутатка Любов Майборода. На сесії Черкаської міськради вона звернулася до депутатів із проханням пришвидшити процес. Через неприйняття бюджету розвитку – у місті не відбуваються роботи: 196 млн. грн. перехідних видатків залишаються замороженими.

Дивіться також: Левова частка бюджету розвитку Черкас уже опрацьована.  

Черкащани на кір не хворіють,втім щеплюються активно

Черкащанка Анжела – мати двох дітей, до вакцинації ставиться відповідально. Знаючи, що свого часу пропустила кілька планових щеплень, вирішила не зволікати з вакцінацією, аби захистити від хвороб своїх дітей. Після консультацій із сімейним лікарем та інфекціоністом, жінка прийняла рішення вакцинуватися одночасно від дифтерії та від кору. Вакцину, для другого щеплення придбала у аптеці. В маніпуляційному кабінеті відбулося усе швидко та безболісно. Медична сестра ретельно зафіксувала серійні номери вакцин у відповідних документах та проінструктувала про те, як поводити себе у разі виникнення різних реакцій. Наразі медики активно пропагують щеплюватися від дифтерії та кору. І якщо, наразі вакцину від останньої у Черкасах знайти непросто,це не є причиною, аби нехтувати власним здоров’ям.

Дивіться також: Епідемія кору Черкасам наразі не загрожує

Епідемія кору Черкасам наразі не загрожує

Спалахи захворювання на кір виникають в західних та південних регіонах України. В Черкасах подібного не зафіксовано.Вакцина від кору є в достатній кількості для дітей віком до 16 років. Дорослі, що бажають щеплюватися, мають придбати собі вакцину власноруч.Аби отримати щеплення, по-перше треба звернутися до свого сімейного лікаря, який проводить огляд та надає дозвіл на вакцинацію.

Дивіться також: В Україні спалах кору. На Черкащині ситуація під контролем

 

З першого квітня черкащани мають собі обрати сімейного лікаря

Декларації потрібно укласти із сімейним лікарем та педіатром до 1 липня 2018 року. Відповідно до кількості укладених декларацій лікарям нараховуватиметься заробітна плата. Для оформлення декларації пацієнту необхідно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Про всі нюанси в інтерв’ю з головним лікарем “П’ятої Черкаської міської поліклініки” Миколою Тарасовим

Дивіться також: Лікарі Черкаського онкодиспансеру вимагають від можновладців переглянути реформи МОЗу