Черкаський Пагорб Слави очікує оновлення

Реконструювати Пагорб Слави у Черкасах пропонує Леонід Кондратський – один із трьох архітекторів, які проектували меморіальний комплекс на початку сімдесятих років минулого століття. Ідею журналісти обговорили з Борисом Юхном.

В міському зоопарку тепер чути любовні пісні пугачів – черкаському самцю доправили самицю з Харкова

Черкаський зоопарк розпочав сезон приймання відвідувачів. Майже всі тварини, які пристосовані до нинішнього температурного режиму,  перебралися з зимових приміщень у літні вольєри, тож відвідувачі можуть побачити колекцію звіринцю практично у повному складі.

Черкаський зоопарк з совкового, сірого, з десятком вузьких кліток перетворився на один із кращих і наразі входить у п’ятірку найкращих в Україні. Тут замість кліток – величезні вольєри, кожен із яких облаштований під конкретну тварину. Вони світлі, нові і чисті. в Україні. Тепер він анітрохи не поступається європейським!

Наразі, перед початком літнього сезону, працівники перш за все опікуються особистим життям птахів та звірів.

Днями, якраз у розпал шлюбного сезону, склад підопічних зоопарку поповнився самицею пугача.

В зоопарку Черкас пугачі утримуються давно. Багато років ці великі сови навіть давали потомство, пташенят охоче розбирали інші зоопарки. Але наразі в Черкасах залишився лише один самець. З минулого літа він холостякував, аж поки йому підшукали наречену. Сватів заслали аж у Харків – саме там була самиця без пари. Як зазначають працівники зоопарку, пугачі швидко порозумілись між собою.

Самку підшукували не лише пугачу, а й європейському зубру. Цей дикий бик у Черкаському зоопарку поки самотній, адже зубрів не так багато не лише в українських зоопарках, але й Європа не може похвалитися їхньою кількістю. До осені, коли для зубрів збудують новий вольєр, працівники сподіваються таки відшукати самку для місцевого самця.

Також  окрасою закладу є пелікани, але розмножуються вони тільки у великій компанії – не менш як 20 осіб. Пелікани особливо примхливі в їжі – інколи відмовляються від риби, яку з задоволенням їли ще вчора – тому терміново доводиться підшукувати заміну, яка їм буде до смаку. Головне, щоб риба була свіжа. Працівники зоопарку особливо наголосили про небезпеку стихійного підгодовування мешканців зоопарку відвідувачами.

#ANTENNASTUDO: Денис Іванов, регіональний представник ІМІ, про свободу слова та моніторинг ЗМІ під час виборів

В #ANTENNASTUDO: В гостях у Станіслава Юрченко Денис Іванов, регіональний представник Інституту Масової Інформації. Розмова про моніторинг стану свободи слова, утисків ЗМІ та роботу громадської організації.

Апеляційний суд відмовився одночасно перевести Кухарчука до СІЗО та звільнити його з під домашнього арешту

Апеляційний суд Черкаської області прийняв “Соломонове” рішення – одночасно відмовив і захисникам арештованого активіста і прокуратурі.
Прокурори вимагали перевести лідера обласного осередку партії “Національний корпус” до слідчого ізолятора, а захисники пом’якшити міру запобіжного захисту.

Одночасно сам заарештований заявив, що судді перебувають під політичним тиском з Адміністрації Президента України і побоялися приймати законне рішення. Кухарчук має наміри добиватися кримінального переслідування тих, хто організував політичні репресії відносно нього та його однодумців. І вважає, що ситуація різко зміниться після 21 квітня – проведення другого туру президентських виборів. Також він виказав переконання в тому, що діючий президент програє вибори.
Нагадаємо, що 9 березня 2019 року представники Національного Корпусі та Нацдружин намагалися поспілкуватися з Петром Порошенко під час передвиборчого туру останнього в Черкасах. Активісти заявляють, що мали наміри лише запитати президента про відрубані руки Свинарчука і корупцію в оборонній сфері країни. Натомість Порошенко втік з Черкас, а між поліцією та активістами сталися сутички. Поліція заявила про майже три десятки постраждалих поліцейських. Прокуратура відкрила кримінальне провадження та заарештувала Кухарчуа та Антона Братка. Але Соснівський суд Черкас визнав обидва затримання незаконними і відправив активістів під домашній арешт. Кухарчука – цілодобовий, Братка – лише в нічний час. Прокуратура намагається змінити запобіжний захист на утримання активістів у слідчому ізоляторі. Натомість протягом трьох тижнів не проведено жодної слідчої дії. Захисники вважають звинувачення абсурдними і вимагають звільнення арештантів.