Жива легенда, ветеран війни у В’єтнамі – Френк Пьюселік побував у Черкасах

Френк Пьюселік – відомий американський психолог з 50-річним досвідом роботи, учасник війни у В’єтнамі, – провів у Черкасах майстер-клас для фахівців. Тих, хто згодом допомагатиме бійцям, які повернулися з війни, адаптуватися до мирного життя.

Про основні принципи своєї системи допомоги, журналістам Антени розповів сам фахівець.

Cолдат приходить не з проблемою, а з потенціальною мудрістю і новими уміннями, тож необхідно допомогти солдату, який повертається додому, усвідомити, які зміни він приніс із війни.

Боєць, який повертається, – це потенціальний дар, джерело сили, мудрості і честі для своєї нації, країни, міста. І необхідно знайти найкраще, що приніс із собою солдат, а не починати створювати список із його діагнозів.

Перебування на війні – це жахлива ситуація, що робить із людини істоту, яка усвідомлює такі речі і набуває такої сили, якої не може з’явитись інших ситуаціях.

Те, що солдат усвідомив, те, чого навчився, ким став після війни, – робить із нього зовсім унікальну особистість. Яка, як результат, може принести величезну користь місту і країні.

Френк Пьюселік згадував, що коли американці поверталися після призову з В’єтнаму, їх ніхто не зустрічав і ніяких психологічних служб не існувало. Перші 15 років після введення військ у В’єтнам влада намагалася тільки зрозуміти, як допомогти воїнам.

Сьогодні Френк всім серцем підтримує боротьбу українського народу з агресором, тому планує невідкладно створити міжнародну програму з допомоги саме для українських бійців, розуміючи на власному досвіді і досвіді американського народу, які важкі можуть бути наслідки для бійців у разі, якщо вони закриються у своїх проблемах.

Аварійні дерева – відповідальність власників будинку

Ще три роки тому на подвір’ї двоповерхівки, що на вулиці Незалежності, 68, всохла доволі велика, оточена дротами, береза.

За цей час мешканці будинку написали безліч звернень в різні інстанції, аби аварійне дерево спиляли і ліквідували загрозу для будівлі та людей.

Восени минулого року представники місцевої влади у офіційній відповіді на чергове звернення порадили людям звернутися в СКП «Наш дім», на балансі якого і знаходиться даний будинок.

В управлінні житлово-комунального господарства Сміли підтвердили, що, дійсно, аварійні дерева видаляють. І кошти на ці роботи у бюджеті міста передбачені. Щоправда, бюджетним коштом видаляють лише дерева, що знаходяться на загальноміській території. А дана аварійна береза височіє у дворі будинку. Тож зрізати її має або його балансоутримувач, якщо кошти на виконання цих робіт закладено в тариф, або самі власники квартир.

Мешканці будинку, на подвір’ї якого височіє аварійна береза, дійсно сплачують чималу квартплату в ЖЕК.

Пані Лідія твердить: у будинку квартир небагато, та й залишились фактично одні пенсіонери, котрі не в змозі оплатити дороговартісні роботи з видалення проблемної берези.

У черкаських лікарнях та поліклініках заборонили збирати кошти з пацієнтів та членів їхніх родин

Рішення прийнято виконкомом Черкаської міськради через велику кількість скарг та спекуляцій щодо теми благодійних внесків.

Заборона збирати благодійні внески стосується періоду перебування пацієнта в стаціонарі лікарень.

Бюджет Черкас за власними надходженнями недоотримав 47 мільйонів – департамент фінполітики

18, 5 мільйона гривень складає невиконання загального фонду міського бюджету

З 28 мільйонів спеціального фонду бюджету, – 24 мільйони гривень – це невиконання показників по продажу землі

Дитячий майданчик у центрі Сміли скоро зміниться

Дитячий майданчик у центрі Сміли – одне із найвідвідуваніших місць родинами  із маленькими дітками. Колись він був одним із перших, що з’явились у місті. Сучасні яскраві конструкції, гойдалки, каруселі. Родзинка і окраса. Але у всього є свій вік та амортизація. Минуло  трохи менше десяти років і бачим лише бліде нагадування того розкішного місця відпочинку. Деяких елементів взагалі немає, дерев’яні частини зламані, а фарби обдерлись. Та , виявляється , не така плачевна доля у цього центрального дитячого майданчика.  Не довго ще йому залишатися у такому стані. Перебуває він на балансі міської ради і не ремонтують його лише з однієї причини, що він підлягає реконструкції, розповідають у міському управління ЖКГ.

Зазначають посадовці, що оновлений буде не лише центральний дитячий майданчик, а й по мікрорайонам.

Дивіться також: Замість чагарників – чудова зона відпочинку: у Смілі видозмінили зону відпочинку біля Графського озера