Обережно, інформаційна війна!

Росія давно й цілеспрямовано веде інформаційну війну проти України. Інформаційна сфера для Москви є визначальною у сучасному військовому конфлікті, стратегічно-вирішальною й критично-важливою для контролю над населенням Росії  й  України. Саме тому російська пропаганда  прагне  постійно впливати на аудиторію, заплутувати її й деморалізувати. Для цього путінські пропагандисти вдаються до створення відверто фейкових  «новин».

Зразок саме такого інформаційного вкидання ми  можемо  побачити  на  ресурсі antifashist.com . Така собі  «журналістка» Оксана Шкода у  статті «Международный Альянс возобновит в Ивано-Франковске школу работников коммерческого секса» намагається повідомити читачам про те, що у Івано-Франківську начебто буде відкрито школу …повій, адже «подписание Ассоциации с ЕС гарантирует не только реституции имущества, но и возвращение тех заведений, которые когда-то успешно работали в Галичине. Ивано-Франковск славился своей школой профессиональных проституток». Звідки О.Шкода (прізвище відповідне) взяла відомості про це – невідомо, але авторка стверджує, що «в Галичине секс услуги были обычным и доступным явленим». Й це мова йде про Галичину, де католицька віра була дуже суворою, а для дівчини позбавитися цноти поза шлюбом вважалося ганьбою на все життя!

Натомість «журналістка» із знанням  справи зазначає,  що «каждая официальная проститутка имела медицинскую книжку с записанными медосмотрами, которую должна была предъявить клиенту» та ще й наводить «історичні» дані про те, що «в ночь на 4 апреля 1940г. по Станиславской области НКВД депортировало в Казахстан 133 проститутки.»

Насамкінець  Шкода розповідає  про те, до чого готував підґрунтя весь попередній матеріал: «сегодня, когда Галичина возвращается в Европу, Международный Альянс планирует восстановить в Ивано-Франковске школу профессиональных работников коммерческого секса». Між іншим, авторка повідомляє  про те,  що «кроме уроков из “Истории Украины”, в школе коммерческого секса будет много занятий по физическому воспитанию».

Коли ворог не може нас перемогти, він намагається нас деморалізувати,  адже саме  мораль є системою етичних норм, правил поведінки, якими керується людина. Мораль складається у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість. Знищити мораль значить знищити суспільство,  народний дух.  Саме це намагаються зробити путінські пропагандисти за допомогою сотень рейкових публікацій, телепрограм, радіоефірів. Тож пересічним українцям варто пам’ятати – війна інформаційна не менш важлива, ніж боротьба з ворожим військом, адже вона має на прицілі нашу свідомість й душу. Вчимося давати гідну відсіч ворогові!