Черкащина подала в Кабмін не дуже вдалі пропозиції по утворенню ОТГ – експертна думка

Валерій Воротник, журналіст та політичний експерт, у своєму блозі в мережі Фейсбук піддав критиці нещодавно поданий до Кабміну пакет пропозицій щодо утворення ОТГ в області. Експерт вважає, що цей план не відповідає головним критеріям утворення об’єднаних громад і не виправляє допущені раніше помилки. В якості прикладу наводяться принаймні дві ситуації.

На Золотоношу навішали купу депресняка. Принаймні, Новодмитрівський маразм із центром в Золотоноші без Золотоноші не пройшов. І це радує

Нарешті подані пропозиції від Черкащини по остаточному поділу на ОТГ. Черкаси відрізали від сіл. На Золотоношу навішали…

Posted by Валерій Воротник on Esmaspäev, 24. veebruar 2020

Про Черкаси ситуація також не є поганою. Місто зберігає свої ресурси і спрямовує їх не на порятунок просраної селами інфраструктури, а на покращення життя мешканців міста. Те, що до нього як присоски приміські села – не має значення. Хоча і чіткої межі між ними та містом немає. Адже є прості механізми змусити селян та ОТГ платити за користання міськими сервісами – медичними, освітніми, тощо. Все одно їхні гроші залишатимуться в місті, як і податки працюючих там людей, що проживають в сусідніх ОТГ. І дуже скоро настане прозріння для цих громад. Але Черкасам вони справді не дуже і потрібні.

Власне, в мапі не побачив інноваційних ідей. Лише старі наробки “папєрєдників” за виключенням кількох маразматичних моментів. Принаймні, і на тому дякуємо.

Команді Романа Боднара довелося піти на ряд порушень вимог щодо створення ОТГ. Бо головна вимога Кабміну – спроможність. З цим і виникає ряд проблем. Спроможність а не безконфліктність. Команда очільника ОДА програла місцевим баронам або просто побоялася загострення протестів. Все це не йде їм у “зачот”. Вочевидь, стане одною з причин для оргвисновків за кілька тижнів. Можливо, і формальних, але з чіткими кадровими висновками.

Як ми повідомляли, в селі Благодатному Золотоніського району селяни протестують проти закриття єдиної банківської установи – відділення державного “Ощадбанку”.