Черкащину чекає зміна погоди: найскладніше буде 20-21 липня, а потім прийде прохолода

Вже 19 липня ми відчуємо вплив холодного атмосферного фронту, який проявить себе у другій половині дня окремими грозовими осередками, попереджає головний синоптик області Віталій Постригань. Прогнозується дощ, місцями град та шквали 15-20 м/с. Вдень температура повітря становитиме 28-33º.

Найбільш складна погода очікується у вівторок-середу, коли в наш регіон потрапить прохолодна повітряна маса. Цей температурний контраст зумовить ПОМІРНІ ТА ЗНАЧНІ ДОЩІ, ГРОЗИ, МІСЦЯМИ ГРАД ТА ШКВАЛИ. Температура вдень 23-28º, вночі 14-19º.

Відповідно до нормативних документів, значний дощ — це кількість 15-49 мм за 12 годин і менше. Для порівняння — 10 мм дощу відповідає 1 відру води на 1м2. Отже, при інтенсивному дощі на заасфальтованій дорозі і тротуарах вода не встигатиме стікати і поглинатися ґрунтом.

За попередніми оцінками, на послаблення небезпечних явищ можна розраховувати лише із четверга 22 липня. Проте, із посиленням північних вітрів продовжиться надходження більш прохолодного повітря, тому денні температури не перевищуватимуть 26º, вночі – лише 12-17º. Ковток свіжого повітря дасть змогу нарешті перепочити від спеки.