У рамках патріотично-мистецького проекту «Армія з народом» у Смілі відбувся концерт академічного оркестру Збройних Сил України

8 травня у рамках патріотично-мистецького проекту «Армія з народом» у Смілі відбувся концерт Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України. Це провідний творчий колектив України, музичний символ її Збройних Сил. Неодноразово його учасники під керівництвом начальника оркестру-художнього керівника- полковника Ігоря Биковського виступали і на Сході України перед військовослужбовцями та цивільним населенням. Їх радо зустрічали в Волновасі, Мар’їнці, Попасному. Повен зал міського Будинку культури вони зібрали і у Смілі. Чимало бажаючих насолоджувалися дійством і на балконі.

Смілян учасники Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України порадували професійним виконанням чималої кількості українських пісень. Серед них були як давно відомі твори української класики та народної музики, приміром, «Степом, степом…», «Ніч яка місячна, зоряна, ясная…», так і чимало нових, сучасних. Вдалі музичні композиції полонили смілянську публіку.

Шквалом оплесків глядацької аудиторії завершувалася фактично кожна пісня і колоритного фольклорного ансамблю, що виступає в складі оркестру Збройних Сил України.

Жартівливі композиції чергувалися з надзвичайно серйозними. А балада про дві душі у виконанні солістки оркестру проникла в душу кожного з присутніх, у багатьох викликавши сльози від усвідомлення втрат кращих синів України, цвіту української нації.

Загалом, тематичний концертний виступ відбувся під гаслом «Армія з народом». До 14 травня заплановано ще чотири виступи військово-музичного колективу Збройних Сил України на Черкащині: у Чорнобаї, Драбові, Тальному та Христинівці. Головна мета – демонстрація єдності Збройних Сил України та цивільного населення, зміцнення авторитету та іміджу українського війська, пропагування військової служби та необхідності виконання священного обов’язку з захисту Батьківщини для кожного громадянина України.

Патріотично-мистецький проект «Армія з народом» триватиме до кінця 2020 року. Тож за два роки планують дати близько двохсот концертів, по 6-10 у кожній області.

#ANTENNASTUDIO: Кухарчук: Нацкорпус не допустить реваншу проросійських сил

В гостяз у #ANTENNASTUDIO Дмитро Кухарчук, голова обласного осередку пролітичної партії “Національний Корпус”,  член Вищої ради партії.
Розмова в двох частинах – про політику, Україну, двох президентів та корупцію, місцеву владу і плани НК на місцеві вибори.

Частина 1, ефір від 8 травня 2019 р.

Частина 2, ефір від 8 травня 2019 р.

#ANTENNASTUDIO: Кухарчук: Нацкорпус не допустить реваншу проросійських сил

В гостяз у #ANTENNASTUDIO Дмитро Кухарчук, голова обласного осередку пролітичної партії “Національний Корпус”,  член Вищої ради партії.
Розмова в двох частинах – про політику, Україну, двох президентів та корупцію, місцеву владу і плани НК на місцеві вибори.

Частина 1, ефір від 8 травня 2019 р.

Частина 2, ефір від 8 травня 2019 р.

На «Сміламаш» вшанували пам’ять заводчан, що наближали Перемогу

«Від заводських станків вони пішли в безсмертя » – самий такий напис знаходиться на пам’ятнику , що встановлений на території «Смілянського машинобудівного заводу».  Щороку на весні на цьому святому місці збираються працівники підприємства, школярі та ветерани. Вони спілкуються і згадують всіх заводчан, які наближали Велику Перемогу 1945 року.

На урочистості, розділити радість свята Перемоги з колегами, завітав теж в минулому заводчанин, а нині заступник голови ради ветеранів Сміли Віктор Іншаков.

У передсвятковий день Борис Ілларіонович Гарпинич приймав особливі слова вітання від керівництва заводу та побажання залишати в строю ще не один рік. Пам’ять всіх заводчан-визволителів, кого немає нині поруч і чиї імена сьогодні викарбувані на гранітних плитах, учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. Символічно до підніжжя пам’ятника лягли живі квіти .

Такі урочистості це не лише вшанування визначної дати, а й можливість поспілкуватись заводчанам-ветеранам. Вони щиро тиснуть один одному руки і бажають здоров’я.  День Перемоги – це велика дата і цінність цієї події вони хочуть залишити всім наступним поколінням.

 

Міський голова зустрівся з гравцями і тренерами МСК «Дніпро»

Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» було створено у липні 2018 року. До його складу увійшли випускники черкаських ДЮСШ «Дніпро-80» і СДЮСШОР. Структуру МСК «Дніпро» будують за прикладом амстердамського «Аяксу». Наразі клуб має шанс бути визнаним одним із найкращих серед восьми юнацьких команд в Україні.

Набув чинності новий закон про ЖКГ: кому загрожують відключення і штрафи

В Україні з 1 травня запрацювала комунальна реформа – набув чинності закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про житлово-комунальні послуги.

Головний принцип – платити доведеться за кожен кубометр води і Гкал тепла, а тих, хто затримує платежі, каратимуть штрафами і відключенням.

Так,  починаючи від 20 травня, хто не встигне сплатити за комуналку вчасно, отримуватимуть пеню. 0,01% від суми боргу за кожен день просрочки.

У новому законі також прописаний чіткий механізм боротьби зі злісними боржниками.

Боржникам направлятимуть лист-попередження, на яке протягом 30 днів, вони повинні якось відреагувати: погасити борг або укласти договір про реструктуризацію.

Якщо попередження боржником проігноровано –  його квартиру відключать від води і опалення.

Не до кінця зрозумілий лише механізм, як будуть відключати: поквартирно або страждати буде весь будинок.

Згідно з чинним законодавством, не дозволяється припиняти тільки подачу газу і електрики.

До того ж, тепер, до отримувачів послуг можуть прийти перевіряючі, щоб звірити квартирний або загальнодомовий лічильник. Якщо не впустите – знову ж таки можуть відключити.

Водночас, на постачальника можна поскаржитися, якщо він порушує умови договору. Наприклад, вас не можуть відключити від чого-небудь безпідставно. За це – штраф або розірвання договору. Але про це потрібно попередити за 2 місяці.

Так само ви можете не платити за ненадані або неякісні послуги. Є розроблена Кабміном форма акту-претензії, яку ви заповнюєте, і вона є підставою для перевірок. Якщо комісія підтвердить, що, наприклад, гаряча вода у вашому крані не відповідає необхідній температурі, то платити ви будете менше, ніж за тарифом. Те ж саме стосується і опалення.

9 травня з 9.00 до 12.00 у Черкасах перекриють бульвар Шевченка та вул. Святотроїцьку

Тимчасово заборонити рух транспортних засобів бульваром Шевченка між вул. Остафія Дашковича та вул. Святотроїцькою, вулицею Святотроїцькою між бульв. Шевченка та вул. Хрещатик 9 травня з 09.00 до 12.00 години, на час проведення мітингу на Соборній площі та ходи пам’яті до Пагорбу Слави.

Відповідне рішення ухвалив Черкаський міськвиконком.

Управлінню патрульної поліції в Черкаській області доручено забезпечити безпеку руху транспорту і пішоходів під час проведення масових заходів.

Джерело